Lupiko9111

Proč ostatní lidi nemají rozum?

jak se vůbec prodávat něco jako coca cola zero vždyť je to vražda za bílého dne! Je mi z toho zle.. Kde je stát? Stát má lidi chránit aby se každý člověk citil v bezpečí a ne trávit vlastní obyvatele takovým jedem.. nejhorší je že polovina lidí to pije protože si myslí jak je to zdravé díky masáži v TV a na netu. Je třeba udělat nějakou petici. Aspoň jako pokus.. je mi 15 let a mám víc rozumu než ostatní lidi..

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… mužeš se vyjádřit přesněji a ne jen takovej výkřik z opojného rauše ??? mít rozum, vyjádříš se přesnějc …
… ale omlouvá tě, že ti patnáct, to člověk snadno uvěří kdejaký blbosti, neporozumí faktům či sdělovaným informacím, a v neposlední řadě se neumí pořádně vyjádřit …

Další odpovědi
Drap

Jestli na sobě ještě zapracuješ, bude z tebe další Gréta. Kde žiješ?

Pepa25

Zcela jistě nemáte víc rozumu než jiní, protože se ani neumíte srozumitelně vyjádřit. Samozřejmě, že je prodej Coca Coly Zero v ČR legální. Ale také je známo, že Coca Cola Zero obsahuje nekteré minimálně potenciálně škodlivé látky, především E952, která je v některých zemích v potravinách zakázána.
Takže správný postup je nevykřikovat něco vraždách, ale srozumitelně popsat problém. Pak je možné šířit osvětu, lobovat za změnu i v ČR atd.

led

Asi bychom to my, kteří rozum nemají, měli nechat řešit ty, kteří rozum mají…
Ptáš se „Kde je stát?“ „L'Etat c'est moi“ (Stát jsem já, citát přisuzován Ludvíku XIV) dnes už neplatí.
Stát to jsme my všichni, občané státu a ne, jak nás přesvědčují představitelé mnoha nadnárodních firem "Stát je ten, kdo má peníze, vlastní výrobu, má moc a každý člověk, je povinen se mu podrobit a uspokojovat jeho požadavky. .. "
Je dobré, že přemýšlíš, ale jen samotné myšlení nestačí, důležitý je čin, přesvědčit lidi, ne násilným způsobem a nepodloženými slovy, ale důkazy a být vzorem pro ně.
Nestačí vybrat jen jeden druh zla a bouchat do něj jako do boxerského pytle, ale odhalit příčiny zla.
To zlo není v nápojích, samotné zlo je skryté v lidech, v jejich myšlení.
Když neodstrániš kořeny zla, to bude dále růst.

annas

Coca-cola se prodává od roku 1944, i když ne přímo u nás. Mnoho jedinců tento nápoj,ochutnalo, , někdo to vzdal, jiný pokračuje.

Bohužel, převážně mladí lidé nejen tento nápoj a jemu podobné, příp. energetické nápoje, pijí třeba kvůli tomu, že zaženou únavu, povzbudí, chutná jim, ale že by je považovali za zdravé, pochybuji.

Ale je pravda, že by lidé měli nejen coca-colu, alei podobné nápoje konzumovat omezeně.

Přece každý člověk by měl pečovat o své zdraví, uvědomit si, co mu škodí a co mu prospívá. Je to jeho svobodné rozhodnutí, i když ne vždy bohužel vždy správné.

Rovněž to platí i pro nadměrné užívání léků či alkoholu atd.

Pokud jsou lidé zdraví, neuvědomují si to, ale když onemocní hledají nápravu, někdy může být pozdě.

Platí určitě „všeho s mírou“.

Když je třeba „udělat“ petici, staňte se jejím iniciátorem. Na netu najdete návod. Ale je nutné zvolit lepší formu, než jste uvedl ve své otázce,

Určitým způsobem máte pravdu, ale jde o „slátaninu“. Nerozvádím, že je druhá strana mince – peníze.

Nepiji coca-colu, apod. nikoliv kvůli tomu, že jsem rozumná, ale že mně nechutná. Vše je v hlavě člověka, zda si uvědomí, co mu škodí, co prospívá.

Je správné, že nepijete coca-colu, to je k vašemu dobru. Ale zajímalo by mě, zda všechno, co jíte, je opravdu zdravé.

--

Schluker

To je krasa demokracie – kazdy se muze zabit jedem dle vlastni volby. Na nekterych takovych jedech stat cilen vydelava diky spotrebni dani (napriklad u alkoholu nebo tabakovych vyrobku).

da ny

Protože ten zbytek lidí má (svého) rozumu moc ;)
Z jakých seriozních údajů vycházíte, když píšete o polovině lidí, tedy o 5 milionech? Právem občana je svobodná volba.
Aby byl člověk v bezpečí, ze zdravotního hlediska, stará se o své zdraví
především sám. Každý je strůjcem svého osudu.
Stát takto nikoho netráví, občan se tráví sám. Je svéprávný.
Vy jste si ještě nevšimla, že na trhu je mnoho zbytečných výrobků, nezdravých potravin?
V lékárnách mnoho zbytečných, škodlivých a nefunkčních léků a potravinových doplňků? „Pláčete sice hezky, ale na špatném hrobě.“ :)
Petici sepište/založte, co Vám brání v rozletu?
Možná je to jen další z pokusů o trolling. :D

anonym

Boha jeho dítě, kde jsi ty nechalo rozum … Ty řešíš kvalitu Coca Coly. Co bude dál? Budeme řešit zdravější cigarety, protijedy na alkohol, …? Desinformace leží na každém rohu a to co si myslíš, je totální blbost. Ve skutečnosti tohle je naopak zdroj Hoax, spamu a masáže. Když nepředkládáš fakta, když nedokážeš vyjádřit, jaké látky přesně by měly škodit, … Pak jen šíříš fámy. A ještě větším vtipem tu je petice. Viděl jsem petice na zastavení exploze slunce, viděl jsem petice na posunutí události překryvu planet, … Ano, petice něco změní …

Ametyst

Vstupem do EU sem vtrhly nadnárodní firmy a chovají se tu jako na dobytém území. České normy už neplatí a evropské jsou tak měkké, ze se do nich vejde i čínské zboží. Také jsem marně hledala Colu s cukrem, a už jsem to vzdala.

Emefej

Jo, sepiš petici. Z tvého příspěvku je zřejmé, že k psaní máš talent…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lupiko9111

Ametyst – RC cola.

Schluker

@Ametyst – a co Pepsi? Ta cukr obsahuje :)

Ametyst

Schluker: Tu si občas koupím, ano. Když už se člověk jednou naučil číst, tak toho využívám.Stoji to zato. 🙂

Lupiko9111

Ještě RC cola