Mucillinka

Proč opilý lidé během zábavy usínají a nebo mají „okno“?

Nejlepší odpověď
annas

Opilí lidé, nikoliv opilý lidé, občas usnou, protože alkohol působí jako sedativum. Ale jinak mají spánek narušený Mnohem horší je však probuzení a alkoholové okno.

Alkoholová okna se vyskytují i u jedinců na alkoholu nezávislých – obzvláště při rychlém vypití většího množství alkoholu. Jinak jsou alkoholová okénka spíše známkou už pokročilé závislosti na alkoholu nebo známka častého nadměrného pití, které ještě za alkoholismus nepovažujeme.
Okna souvisejí s biochemickými poměry v mozku. Alkohol totiž zabraňuje tvoření nových nervových buněk, působí jako antivitamin thiaminu, který je důležitý pro fungování nervové tkáně i jater. Rovněž ničí i jiné minerály, které jsou důležité pro činnost nervů, např. hořčík, chrom, zinek.

Ze stránek Doktorka.cz, Pro zdraví.cz a dalších.

Něco také na stránce

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/alkoholova-probuzeni-vypadky-pameti

Další odpovědi
HOMER

Ale jdi!Opilí lidé,kteří během zábavy usínají,jsou ti,kteří pít neumí,jim se neříká opilí ale hotoví..

anonym

Protože se nejdou bavit,ale nalít do sebe co nejvíc.S takovými ani žádná zábava není,nebo jo?

hanulka11

protože jsou znaveni alkoholem a ten jim zatemní i mozek

Dodos

Alkohol se takový specialista. V malém množství organizmus vybudí, ve větším utlumí. A okno… to už je důsledek malé otravy :o)