Krejcík

Proč Odysseova cesta (Homér – Odyssea) trvala celých 10 let? Co ho zdrželo?

Zdravím, prosím odpověď na tuto zapeklitou otázku. Jak se to dá správně a logicky napsat? Dokážu to říci slovy ale ne napsat. Díky.

Nejlepší odpověď
marci1

Na cestě domů z Trojské války rozhněval Odysseus boha moří Poseidona a ten se rozhodne, že mu znemožní návrat. Bojuje se saní Skyllou, jen o vlásek se dostane ze spárů vodního víru, který vytvořila mořská obluda Charybda, přelstí kouzelnici Kirké a dokonce navštíví i podsvětí. Díky pomoci patronky bohyně Athény konečně po 10 letech dorazí domů.