Miroslavst

Proč odpovídáte na dotazy?

Zajímalo by mě, proč odpovídáte na dotazy uživatelů tak, že napíšete např.: 1kg=1000g.
Proč neodpovíte tak, aby dotyčný jen tuto odpověď neopsal do domácího úkolu, ale musel by zapřemýšlet?
Odpovědi nejsou přeci serverem, který dělá domácí úkoly. Je dobré, aby se zde radilo tak, aby byla rada pro tazatele přínosem. Když přečte že 1kilogram je 1000 gramů, vůbec o tom nepřemýšlí a opíše to. Nemyslíte?

Nejlepší odpověď
quentos

právě že si myslím, že když napíšu, že 1kg=1000g, je to pouze vodítko, neřeším tím celý příklad. To, že o tom nepřemýšlí a opíše to, už je tazatelův problém – kdyby chtěl přemýšlet, pochybuju, že by psal dotaz na Odpovědi.

Další odpovědi
1popelka1

Taky to nemám ráda, ale někdy to vzdávám a odpovím (protože si řeknu, od toho tu přece jsme, abychom si pomáhali), někdy raději neodpovídám, abych nebyla jízlivá, někdy vložím jen odkaz, abych se dlouze nerozepisovala (protože mi to přijde zbytečné, když odpověď může najít jinde)…

Přesně o těch domácích úkolech jsem nedávno psala (u rovníkových státech mám ten dojem:-)). Kromě otázek typu „domácí úkol“ mě vytáčí ty, které si jde vygooglovat a tazatel, aniž by se snažil a trochu zapojil mozek, napíše raději tady a pasivně čeká.

Myslela jsem, že odpovedi.cz tu jsou od toho, aby odpovídaly na takové otázky, které vyhledat nelze, nebo jen stěží, nebo když si nejsme jisti relevancí odpovědi. Alespoň to byl můj první dojem – že tu dostanu odpověď, kterou nenajdu nikde jinde (přehnaně řečeno samozřejmě, vše ostatní tady samozřejmě být nemůže). Ale začínám své první postřehy přehodnocovat a buď se smířím s nabídkou otázek nebo můžu kdykoliv odejít 🙂. Sama nejsem dokonalá (určitě mé otázky a odpovědi taky někoho iritují), třeba teď jsem se rozepsala až moc 🙂

SinceX

To je pravda, proč jim pomáhat, je to JEJICH domácí úkol a né náš. Od žáků se vyžaduje jejich práce..a né, že celá jedna strana je plná úkolů…

anonym

máš samozřejmě obecně pravdu v tom, že odpovědí vytrženou z kontextu se nic moc nad rámec nenaučíš, ale to je přesně úděl odpovědí.cz. Za pochůzku kolem horké kaše ti tazatel zvednutý palec neudělí.

Odpovědi.cz opravdu nejsou Wikipedia … a je znevné, že tady nejde o to vysvětlit naprosto dopodrobna podstatu věci vyčerpávajícím způsobem (což je úkol právě pro wiki – a je to dáno zcela odlišným přístupem k tvorbě informace). Zde je třeba jen a pouze velmi rychle zodpovědět konkrétní dotaz a případným odkazem uvést zdroj, kde se tazatel dočte k problematice mnohem víc, pokud ovšem o obšírnější informaci bude mít vůbec zájem – což mívám dojem většinou nemá. Odkaz na bližší informace zcela ignoruje, bere za vděk jen informaci získanou instantním způsobem, protože právě proto, aby nemusel vyvíjet moc aktivity sem přece svůj dotaz položil, je to tak ? 🙂. Alespoň tak jsem to pochopil, po krátké zkušenosti.

Když se příliš rozepíšete, tazatel vaší odpověd jednoduše přelétne očima a čte raději tu kratší, ve které se k odpovědi dostane rychleji. Logicky ta touha ušetřit práci se čtením a čas vyplývá už z toho, že byl tazatel na počátku příliš líný informaci hledat a bez rozmyslu dotaz položil rovnou zde (to neplatí obecně, ale většinou ano).

a o tom to asi je. Nic není dokonalé a i odpovedi.cz mají ve svém konceptu slabiny. Jsou přístupy, které se zde prostě aplikovat nedají .. třeba já se teď hodně rozkecal – chyba 🙂 … lépe napsat prostě jen „souhlasím“ … nic by ses z toho sice nedozvěděl, ale byla by to právě ta instantní odpověď kterou jako tazatel očekáváš.

a ještě kráké doplnění, kdyby tento systém před položením dotazu nabídl vyhledané stránky na webu, a teprve pokud by si z nich tazatel nevybral by umožnil dotaz položit … pak by to tu fungovalo právě tak jak píše 1popelka1, byly by tu vesměs dotazy na které se odpovědi těžko hledají. Nic takového však tento systém nedělá a za doporučení vyhledávače či výzvu k minimální aktivitě tu dostanete nanejvýš hobla.

ReHu

Taky si myslím, že si zde naučili žáčci nechávat odpovídat na domácí úlohy.
Jsou líní i podívat se i do jakéhokoli vyhledávače. I zde se stále dokola opakují otázky. Proč nezadají jedno heslo a neskouknou výsledek – nechápu.
Pokud bychom je ignorovali, možná by je to časem přešlo.
Ovšem, jsou i vyjímky, na ty by se měl brát ohled.

aramah

Myslet je vždy namáhavé,ale vůbec nejtěžší je myslet přímo vlastní hlavou.V.Dušek

elektrikář

Mohlo by být upozornění už při zadávání otázky kterou někdo zodpověděl, tato otázka byla zodpovězena. A odkaz to by počítač snad mohl umnět.

1popelka1

Miroslave, můžu být upřímná? Myslím, že vy to snesete, aniž byste mě v budoucnu připravil o palce:-) Bude to jen reakce na vaši otázku…