0mega13

Proč odběrová sestra říká, že odebírá vzorek viru Covid-19 z mozkové kůry?

Říká to v čase 2:54 zde: https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/101183790­00-udalosti-v-regionech-praha/220411000­140409-udalosti-v-regionech/

Pokud vím, dělá se to z nosohltanu, určitě ne z mozkové kůry, protože to by musela tím drátkem prorazit do mozku díru, čím by dotyčného mohla vážně poranit.

Pochybuji, že by byla tak nevzdělaná, ale jako vtip mi to také nepřijde.

Jak si to tedy vysvětlujete?

Odpovědi
annas

Video nejde spustit, tudíž neznám kontext, v němž to sestra vyslovila.

Možná to souvisí s tím, že „Část pacientů s Covid-19 má poškození mozku“

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/koronavi­rus/clanek/cast-pacientu-s-covid-19-ma-poskozeni-mozku-40319231

„Ačkoliv jsou nejtypičtějšími projevy nemoci Covid-19 horečka, kašel a dýchací potíže, u některých nakažených se objevila encefalopatie, což je souhrnný termín pro dysfunkce mozku způsobené různými příčinami. Řadí se tak k dalším méně obvyklým projevům Covid-19, jimiž jsou ztráta chuti a čichu nebo poškození myokardu“ atd. .

Dochy

Annas: ne, jde o bežný výtěr z nosu…

Skoro bych tipnul že to TV chtěla mít trochu dramatické aby se jim to lépěji vysílalo, tak tu sestičku tak dlouho zpracovávali až ji zblbli…

Už jsem párkrtá viděl jak se někdo snaží udělat reportáž pro TV nebo fotku pro noviny a pracovníky s nástroji staví do takových pozic v jakých by se nikdo s několika hodinama praxe s daným nástrojem a trochou zdravého rozumu postavit nemohl…