Michal Kole

Proč obchodníci přijímají brigádníky na invetůry, když zde je velké riziko, že brigádník bude nespolehlivý ?

Pro trvalý pracovní poměr je více času si člověka proklepnout.

U brigádníka, na pár hodin by to bylo možná časově a finančně náročnější to prověření než vlastní zisk z něj.

Nejlepší odpověď
anonym

Je vidět, že nikdo z vás na inventurách nikdy nebyl. Průběh je následující:

  1. Osloví se smluvní personální agentura s požadavkem počtu lidí obvykle na 2 noční směny, nejčastěji přes víkend, někdy na přelomu měsíce.
  2. Důvod brigádníků je ryze početní, sami kmenoví zaměstanci by to za noc nestihli.
  3. Prodejní plocha je rozdělena podle segmentů zboží, každý mají na starosti 2–3 směnoví vedoucí, ti rozdělí lidi k regálům a pak každý přepočítává jednotlivé kusy. Po nich jde ještě kontrola a výsledky se píší na kartičky u každé svislé sekce regálu.
  4. Na závěr jde sčítač s ruční čtečkou zaznamená EAN (čárový kód) a počet, který se porovnává se skladovými zásobami v příslušném programu. (Při každém prodeji přes kasu, se prodané zboží odečítá ze zásob).
  5. Zcela na závěr se od VZV navozí palety, z nichž se doplňuje zboží do vrchovatého, plného stavu. A před ranním odchodem je úklid a příprava na ranní otevření (někdy už za vstupu prvních čilých zákazníků).

Standardní postupy jsou srovnatelné u Tesca i dalších, s tím, že některé řetězce najímají brigádníky přímo, takže odpadá zprostředkovatelská provize a konečný brigádník společně s nočním příplatkem, dostává víc než přes agentury.
Pro všechny je mezi 24.00 až 1.30 postupně na 3 výměny přestávka po 30 min. s jednoduchým teplým občerstvením a nápojem.

Další odpovědi
Syd

Protože nemaj dostatek zaměstnanců. Přece nebudou najímat 100 lidí a platit je 12 měsíců a platit jim pojištění, když stačí najmou brigádníky jenom na potřebnou dobu a pokud možno ještě na dohodu o pracovní činnosti či o provedení práce bez pojištění při nízkým výdělku.

Hanny10

Spis jde o to, ze stali zamestnanci se do inventur moc nehrnou a brigadnikovi staci nabidnout minimalni mzdu a zajemcu je nespocet.

Sůwa

Dr.Axl – toto je jedna z tvých odpovědí na které jsi mi poslal odkaz mailem, jako důkaz, že odpovídáš kvalitně. Souhlasila bych, kdybys ale vynechal tu první větu. Zřejmě si jako důchodce občas na inventurách přivyděláváš. Já znám jen inventury klasické, kdy se musí na nezbytnou dobu zavřít a po ukončení zaměstnanci padají únavou a vyčerpáním.