e1232851@trb

Proč notebook ztrácí po čase výkon?

např.: po 2 letech používání notebooku se mi na něm sekají nějaké programy / hry (které šli dřív plynule)
windows i všechny ovladače jsou nově nainstalované

… notebook jsem měl nechyný kompletně vyčistit před mesicem.

přijde mi jako by se pomalu spomaloval hardware

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud je udělaná kompletní reinstalace, ještě disk defragmentuj.
Ale spíše bude problém v chlazení – vyčisti notes – zřejmě dochází k jeho přehřívání a notes proto snižuje výkon…

  1. zvenčí – vysaj větrací mřížky (po předešlém zablokování lopatek ventilátorku, třeba párátkem – aby se neutočil)
  2. po rozebrání, přitom vyměň i teplovodnou pastu pod chladiči

Také je možné, že odešla heatpipe, tu by bylo potřeba vyměnit…
😉
_____________­_______
„Že by se zpomaloval HW“ – postupně??
To ne… Aspoň jsem něco takového ještě nepotkal…
HW buďto jede – a nebo chcípne…
😉
Zkontroluj si teploty (např. pomocí Speccy – https://www.pi­riform.com/spec­cy/download/stan­dard ), třeba ti jej nevyčistili dobře (a nebo mohla odejít ta heatpipe)…
Var. B – postupně zpomaluje OS – tím, že se ´zasírá´ balastem – ale pokud jsi dělal čistou reinstalaci, nemělo by to být důvodem…
😉

Další odpovědi
lexx

máš tam antivir ? někdy disk odchází…