Proč nosí beduíni černý oděv?

Nejlepší odpověď
mosoj

Vypadá to jaklo nesmysl, ale barevné a černé oděvy chrání před UV zářením více než bílé a světlé.
S teplem je to naopak, ale primárně jde o ochranu před UV zářením. Na teplo jsou tito lidé zvyklí.

Je vidět že na některé znalosti není třeba žádná supermoderní technika.

Doplňuji:
Během psaní tohoto příspěvku 2× celostránková reklama KB, která se nedá odstranit jinak než zavřením okna.

Odpovědi jděte s tím do háje !!!

Zdroj: http://www.me­dicover.com/czcz/83­1,2250,718,Je-pobyt-na-slunci-bezpecny,news.htm

Další odpovědi
hanulka11

oni pod tím vrchním černým oděvem mají stejně ještě jiné vrstvy šatstva, vytvářejí si takové mikroklima , aby jim bylo příjemně

jsou prostě jinak uzpůsobeni než my

poa.li

Prý to funguje tak, že se vzduch pod oděvem ohřeje a stoupá nahoru. Tím zespodu nasává vzduch čerstvý a vzniká vlastně komínový efekt. Takže je to vlastně kvůli větrání..

mosoj

Jde zásadně o odraz UV záření. U bílé stěny se opálíte více než u tmavé. To samé je na moři. Není to jenom o tom že je sluníčko výše, ale také o odrazu ÚV záření od vodní hladiny.