MacChill

Proč nikdo v ČR nechce Euro

Myslím tím veřejnost proč, se nikdo nechce zařadit mezi ostatní země eurozóny?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Proč euro když naše peníze jsou umělecká díla a myslím nejkrásnější na světě a měli by jsme o ně přijít?

Další odpovědi
Terryle

Myslím, že hlavně proto, že se bojí zdražení – při přechodu na novou měnu se budou měnit ceny zboží… a nikdo nebude zaokrouhlovat dolů, všecko vyskočí nahoru. Jako na Slovensku.
Krom toho mělo euro v poslední době docela problémy – ekonomii teda absolutně nerozumím, ale někde jsem zaslechla, že prý Česko mělo obrovskou výhodu, že má pořád korunu a ne euro – díky tomu se nás tolik nedotkla ekonomická krize jako některých jiných evropských zemí.
Já teda hodně dlouho byla pro přechod, ale teď už si nejsem tak jistá. Přechod možná jednou, ale v dohledný době rozhodně ne… kdoví, co s euroměnou ještě bude.

Berušinka

Proč bysme měli?! Akorát nám to přinese nevýhody. Nevím, proč někdo to euro za každou cenu chce =(. Proč bysme se měli „slejt“ v Evropě do jednoho „státu“. Jsme Česká republika, jak už jsem tady jednou psala – měli bysme být rádi, že česko ještě jakžtakž funguje =(. Co by na to asi řekli obhajovatelé česka a českých zemích, kteří tu byli před náma. Snažili se „vybrousit“ češtinu jako jazyk, obhájit jeho hodnotu. A my o to máme přijít kvůli takové „zbytečnosti“ jako je euro?
Omlouvám se za případné chyby jak pravopisné, tak obsahové. Večer už mi to moc nemyslí.

Mucillinka

Netuším, proč by jsme se měli řadit do nějaký eurozóny??!!AKorát se všechno zdražuje, pořád nějaký nový pravidla, předpisy a k čemu to je?Stojí to dost peněz, který se berou od lidí, který makaj jak šrouby..Platí se úplně všechno!!Na co eura?Mě stačí česká koruna.Jsme v Česku, tak ať se platí českou korunou a ať jdou někam s eurem, nikdo na to není zvědavý, aspoň já ne a další lidi..Jsme zvyklí na českou korunu.Proč třeba Velká Británie má pořád svou libru?Podle mě dělají správně, že se nenechají zavalit eurem..Euro nechci!!

Valky

Jak řekl dědapetr. A taky, když jedeme na Slovensko, vždycky tam Slováci řeší problém s penězi. A naše „bytná“ říkala, že je to proto, že nejsou zvyklí na Euro a říkají si, „To stojí jenom 5Euro… To je málo“ A nedochází jim, jakou to má vlastně hodnotu, protože je to malé číslo.. S tím by byl problém i u nás, ono se to nezdá, ale opravdu to tak je… Člověk si jde něco koupit, nepřepočítává pořád jako blázen a říká si, že to zase tak moc není, pár Euro… A přitom jo… V půlce měsíce už má většina lidí problém vyjít… Zbytečnost… Naše peníze jsou překrásné a historické… Proč to měnit?

gnosis

kazdy rozumny clovek vi, ze prijde zdrazeni – vseho, tak jako na slovensku. za druhe jak pise terry, ekonomicka krize, at uz ji vyvolalo cokoli, mela daleko mensi dopad na zeme neplatici Eurem. za treti, Eura jsou silene hnusne penize, jak mince tak bankovky. jsou nenapadite, nudne, zbytecne. pro vetsi podnikatele a firmy je samozrejme Euro z hlediska obchodu vyhodou, pro zbylych 95% lidi ne.

IMHO nasi bratia z vychodu zase jednou chteli byt lepsi nez my, a tentokrat se jim to seredne nepovedlo.

Uprava: k te britanii – maji druhe nejhezci bankovky v evrope (myslim vsechny – anglicke, skotske..), prvni jsme my :)

Džuls

Ja som napríklad tiež nechcela euro, ani moji známy, ani široký okruh známych a v konečnom dôsledku- väčšina ľudí na Slovensku ho nechcela a just, aj tak ho máme a napokon sme si naň zvykli. Určite by to tak bolo aj u vás. Síce sa vám možno bude zdať, že máte v peňaženke málo peňazí, alebo veľá drobákov, ale dá sa s tým žiť. A hlavne, keď niekam cestujeme, nemusíme meniť peniaze 🙂 Má to aj svoje výhody…

coco

Abychom za čas dostávali příděl potravin jako na Slovensku? Pro ty nejchudší?

cubulka

Euro je jiné.
A to Čechům nevoní.
Ani mě.

venkovan

Nikdo bych tak moc netvrdil. Určitě najdeme lidi kteří se už těší na tuto podivnou měnu.

elektrikář

Mám sestru v Rakousku. Po přijetí eura se všechno pro obyčejné pracující lidi zdražilo.

tom004

Dobré ráno.Vzbudím se,po nezbytných ranních úkonech vlítnu na počítač.Čtu vaše odpovědi na tuto otázku,a už vím,že dnes bude fajn den.Zase jsem se ujistil,že to s námi čechy není úplně ztracené.Nečekal bych tak jednoznačný ohlas.Jsem stejného názoru,a přeji všem hezký,nenjen dnešní,den.

Mepko

Příspěvek smazán administrátorem.