Proč nikdo nemá zájem o práci posunovače a strojvůdce?

Mohl by mi zde někdo říct proč nikdo nemá zájem dělat u ČD na pozici strojvůdce a posunovač https://www.pra­ce.cz/nabidka/132059582­9/?rps=77&com­plement=0 ale ani na druhou stranu neni zájem o práci na pozici – prodejce jizdenek a pokladní ani průvodčí http://www.ces­kedrahy.cz/cs/ka­riera/volna-mista/default.htm děkuji je to snad stejný případ jako s řidiči kamiónu nebo autobusu? Má tímto obyvatelstvo ČR počítat stím že přijde doba kdy nebudou jezdit vlaky protože je nebude moct nikdo obsluhovat?

Nejlepší odpověď
peterd108

Protože České dráhy málo platí.

Další odpovědi
terry

Protože většina mladých chce dělat IT. Nebo managera.
Proto se také v obchodech stále častěji objevují samoobslužné pokladny, výdejny zboží, testují se taxi auta bez řidičů atd atd.

dubraro

Protože strojvůdce má velkou zodpovědnost a posunovač těžkou práci za poměrně málo peněz. Oba pak pracují v různě nepravidelných směnách.
Za mého mládí byl strojvůdce prestižní a výborně placené zaměstnání, k jehož získání byla potřebná protekce.

Kryšpín

Poněvadž je to podřadné, ponecháme to Ukrajincům, Moldavanům, Rumunům, později také migrantům.