reika

Proč nezmodrá odkaz na www stránku?

Dobrý den. Okopíruji www stránku (Ctrl+C), vložím ji do e-mailu (Ctrl+V) a e-mail odešlu. Příjemci odkaz někdy zmodrá, že stačí jen na něho kliknout a někdy ne – musí ho znovu okopírovat a vložit. Nevíte, čím to je? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Edison

Před linkem musí být mezera, za linkem také (tedy ne za ním hned udělat tečku, čárku a podobně), jinak nebude fungovat. Pak je potřeba, aby link byl uveden protokolem: http://, https://, ftp://… a podobně. A pak záleží, jestli je mail odesílán jako prostý text, nebo jako http (najde se to v nastavení programu). Při odpovědích se většinou formát zachovává podle původní zprávy.

Další odpovědi
ivzez

K Edisonově výborné odpovědi jen doplním,
že to může záviset i na příjemci → na tom, jak
a odkud k e-mailu přistupuje.

Pokud byste chtěla, aby se příjemci odkaz vždy
zobrazil jako „klikatelný“ odkaz, musela byste jej
Vy sama vložit jako odkaz.

Ne jen Ctrl + C a Ctrl + V, ale vložený odkaz ještě celý vybrat myší,
kliknout na příslušnou ikonku v editoru a vložit znovu do následného okénka.

reika

Pro ivzez = mohl by jste mi, prosím, vysvětlit polopaticky toto „kliknout na příslušnou ikonku v editoru a vložit znovu do následného okénka“ – nerozumím tomu, kde mám klikat… Chci jen e-mailem posílat „klikatelné odkazy“. Děkuji.

Edison

Jde o to, jak – čím email píšete. V outlooku je v editoru emailu ikonka pro vložení odkazu. Bývá zobrazena jako řetízek. Další možnost je napsat link, a to třeba i na soubor na disku, cloudu, síťovém disku a podobně, celý označit a v kontdextové nabídce bývá něco ve smyslu převést na link.

reika

Zkoušela jsem to v e-mailu na Centrumu, ale nabídlo mi to jen toto https://s8.pos­timg.cc/4kr4vzmr­p/image.jpg

cochee

No, to je přesně ono: v liště nad polem pro vložení textu jsou jako poslední dvě ikony: řetízek a přetržený řetízek. Takže ten odkaz obtáhni myší (na tom obrázku už to tak máš) a použij ikonku „řetízek“ a do pole, které se objeví, vlož znovu tentýž odkaz. Vzhledem k položkám v tom místním kontextovém menu už ale tento text odkazem je. Ikonka přetržená řetízek slouží k opačnému účelu, tj. označenému odkazu zruší funkci odkaz a je z toho jen obyčejný text (resp. obrázek atp., odkaz nemusí být jen text ve formě adresy).

reika

Díky za vysvětlení.

ivzez

V té fotce editoru máte vpravo nahoře dvě ikonky řetězu:
první → řetěz vcelku slouží k vložení odkazu
druhá → přetržený řetěz je k odebrání odkazu

reika

Tak jsem to zkusila – a FUNGUJE TO!!!!!! Mám radost. Děkuji moc!

ivzez

Není zač. Jsem ráda, že se to podařilo.