Avatar uživatele
Lotr2008

Proč nevysíláme radioaktivní odpad do vesmíru?

Místo aby se někde tady na Zemi hromadil tak ho přeci můžeme poslat do vesmíru třeba ke Slunci, tomu to vadit nebude. To to ještě nikdy nikoho nenapadlo? Mě to napadlo nedávno.

Zajímavá 0 před 714 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Protože https://youtu­.be/qe5cynqiE­GA?t=13 , to tě nenapadlo? ;) :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Přiliš drahé řešení …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ale napadlo. Nebyl by to v jistých případech problém. Jediným problémem je, kdo to zaplatí. Cena je stále příliš vysoká.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

To je zajímavé. Nějaký materiál, který se vezme na Zemi a zpracuje se, tak je najednou problem se ho zbavit a údajně je škodlivý. A člověk vymyslí, že by ho měl vystřelit do vesmíru a „oni“ tam ať si s tím už nějak poradí. Největší problém této planety je, že se všechno točí kolem peněz.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Poslat to řízeně do Slunce by zřejmě bylo po stránce ekologie OK. Ale:

  1. je to hrozně drahé, mám pocit, že jsem snad četl, že střelit něco do Slunce je dražší, než dostat to na Mars (je třeba raketu zpomalit více, než urychlit aby se dostala k Marsu)
  2. Jsou zde značná rizika – pokud havaruje raketa krátce po stratu, můžeme mít ten bordel prakticky kdekoli.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Disraeli

df, vesmír je plný radiace a dost na ní zakládají hvězdy a taky ji samy produkují. Takže vyslat radioaktivní odpad ke Slunci je v pohodě a rozhodně mu to neublíží… 🤭😂

Nový příspěvek