Lotr2008

Proč nevysíláme radioaktivní odpad do vesmíru?

Místo aby se někde tady na Zemi hromadil tak ho přeci můžeme poslat do vesmíru třeba ke Slunci, tomu to vadit nebude. To to ještě nikdy nikoho nenapadlo? Mě to napadlo nedávno.

Odpovědi
aliendrone

Protože https://youtu­.be/qe5cynqiE­GA?t=13 , to tě nenapadlo? ;) :)

Pepa25

Přiliš drahé řešení …

Drap

Ale napadlo. Nebyl by to v jistých případech problém. Jediným problémem je, kdo to zaplatí. Cena je stále příliš vysoká.

df

To je zajímavé. Nějaký materiál, který se vezme na Zemi a zpracuje se, tak je najednou problem se ho zbavit a údajně je škodlivý. A člověk vymyslí, že by ho měl vystřelit do vesmíru a „oni“ tam ať si s tím už nějak poradí. Největší problém této planety je, že se všechno točí kolem peněz.

Dochy

Poslat to řízeně do Slunce by zřejmě bylo po stránce ekologie OK. Ale:

  1. je to hrozně drahé, mám pocit, že jsem snad četl, že střelit něco do Slunce je dražší, než dostat to na Mars (je třeba raketu zpomalit více, než urychlit aby se dostala k Marsu)
  2. Jsou zde značná rizika – pokud havaruje raketa krátce po stratu, můžeme mít ten bordel prakticky kdekoli.

Disraeli

df, vesmír je plný radiace a dost na ní zakládají hvězdy a taky ji samy produkují. Takže vyslat radioaktivní odpad ke Slunci je v pohodě a rozhodně mu to neublíží… 🤭😂