Vilma007

Proč nestuduje víc lidí informatiku?

Zajímalo by mě, proč není větší zájem o studium informatiky na dobrých školách jako ČVUT, VUT, UK. Co vím, tak v posledních letech bývají přijati skoro všichni, počet uchazečů zůstává stejný nebo se snižuje..
O medicínu a právo je násobně větší zájem, přitom informatika vychází ve většině ohledů, jako je prestiž, uznání, jistota práce, stejně nebo lépe (o platech ani nemusím mluvit..).

Odpovědi
Drap

Zřejmě pouze proto, že více lidí informatiku studovat nechce.

cochee

A nechceš se zeptat spíše těch lidí, kteří se hlásí na jiné VŠ obory nez IT? My tady se můžeme jen domýšlet.

Dochy

Mno tak se zamysli čím myslí většina kluků, kteří o informatiku mají zájem nejvíc… Důležitá otázka: Kolik je tam holek? Odpověď (skoro) žádná (možná se teď trochu zlepšilo, ale za mých mladých let byl poměr na FELu cca 1–2 holky na 400 kluků. Navíc: nejsem si jist, ale pokud se pamatuji tak FEL býval kapacitně naplněn a do prváku se tuším rozhodně nebrali všichni (myslím něco mezi 50–70%) A ne všichni mohou být informatici. Zručné řemeslníky také potřebujem, Ti šikovnější mohou mít zisk skoro podobný a bez investic do dalších let studia.

RyuzakiKate

Možná si neuvědomují její důležitost, možná je to odrazuje kvůli „typickým ajťákům“, možná se bojí, možná všechno dohromady. Informatika však může pronikat do všech oborů a stejně je ten počítač potřeba. Jen se někdo asi nechce tolik namáhat a přijde mu snažší např. memorovat letopočty. Přitom jsem zatím teda získala dojem, že jak učitelé, tak studenti informatiky jsou velmi milí lidé ochotní pomoci.

Arne1

Asi v tom bude mnoha politiky proklamovaný odpor vůči matematice a exaktním vědám.
Pošet uchazečů nic neříká, podstané kolik jich dostuduje . U IT škol odpad je, to je jasné. Je otázkou jak velký odpad je u těch humanitních (nemám samozřejmě na mysli práva v Plzni).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.