igi

Proč nesouhlasí Klaus s amnestii ?jaký má k tomu důvod?

na lehké trestné činy.

Nejlepší odpověď
Drap

Máme dost kriminality i bez amnestie.

Další odpovědi
anonym

Amnestie je velmi pracné a zdlouhavé řízení.
V tomto případě se na Klausových slovech dá najít dost pravdivých slov, objektivních námitek a závěrů.
V neposlední řadě platí, že většina odsouzených dostala trest oprávněně. Nemyslím si,že je „výchovné“ z titulu amnestie tyto tresty promíjet.
Jedna hodně zbabraná amnestie tu byla za prezidenta Letiště. (Kruciš, já tu Ruzyni asi neskousnu.)

anonym

Nejedná se o žádnou amnestii, ale pouhou novelizaci Trestního zákona o PODMÍNEČNÉ propuštění za stanovených podmínek, což už dávno funguje i v mnoha vyspělých státech.
Důvod je prozaický – přeplněnost věznic, viz autentický odkaz:
Vždycky je snazší planě kritizovat než přijít s konstruktivním řešením.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/krimi/262470-preplnena-vezeni-ministerstvo-chce-pulku-veznu-poslat-domu.html

Mapel

Ten kdo udělá v životě chybu, tak ji musí pracně napravovat a nikdo mu nedá amnestii. Proč mají mít zločinci výjimku. Já bych chtěl taky amnestii na dluh.