Zeman

Proč neslavíte svůj svátek o den dřív, jako Mikuláš?

Odpovědi
Děda Louda

Každý svátek se oslavuje v jeho předvečer, Zemane. Nebo se ti snad ti novináři snaží nabulíkovat něco jiného?

iceT

Svůj svátek neslavím,je to pro mě den jako každý jiný,jen v kalendáři se skví moje jméno.

arygnoc

prijímam gratulácie v deň svojho sviatku.
je to môj sviatok a každému môže byť fuk, kedy ho slávim.

najradšej sám.

lukas.zmizik

Já bych řekl, že Mikuláš slaví svátek 6. prosince. Jiná věc je ta, proč se za Mikuláše převlékáme a chodíme již 5. prosince. Důvod toho je skutečnost, že datum úmrtí Svatého Mikuláše z Myry je podle wikipedie 6. prosince. A logicky Mikuláš nemohl roznášet dobroty v den svého úmrtí, proto jako Mikulášové chodíme o den dříve…

Dochy

Ani Mikuláš neslaví svůj svátek o den dřív. Pouze tradice mikulášských nadílek se vztahuje na předcházející noc. A protože je zvykem také spát a není zvykem brzo vstávat, tak se takovéhle záležitosto odbíjí večer 😉

anonym

Já svůj svátek nemohu slavit ani o den den dřív, ani o dva dny. V kalendáři jednoduše nejsem. A teď mudruj, Zemane.

marci1

Já si ho slavím den předem, přesně na můj svátek a někdy i po svátku. Když těch gratulantů je tolik ! 🙂

cochee

Já proto, že svůj svátek neslavím vůbec.