Avatar uživatele
Travis

Proč neprší do komína??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? dudu, Syd, mrkwosh, Pájo, MA-SU-KA před 3931 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Do obyčejného komína (nemá-li stříšku) prší vždy, když se netopí... pokud se topí v kotli a komínem proudí dostatečně horké spalinové plyny, padající kapky deště se vypařují a do komína se tak de facto nedostanou a lze říci, že takto do komína nenaprší.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Sůwa

Do komína neprší jen když je nad ním stříška, jinak do něj normálně prší. Co je to za podivnou otázku?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Do komína prší i padá sníh., je-li však používán a vyhřátý, voda se odpařuje. Avšak jestliže není komín používán a dvířka jsou na jeho dně, vytéká odsud zejména při tání sněhu černý bordýlek. Kromě toho navlhlé saze nepřijemně zapáchají. Tato zkušenost je z naší chalupy a proto také např. zákon o revizích komínů říká, že na topidlo nepřipojený komín má být opatřen stříškou proti dešti a kupř. na komínových dvířkách opatřen nápisem - nepoužívá se! Takto ošetřený komín pak nepodléhá každoročním revizím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Hmm, leda že je ucpaný, jinak je to díra ve střeše do které prší.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
davidjansky

Do komínu samozřejmě prší, ale nikdy v něm nebude tolik vody, aby vám nešlo topit, takže se tím nemusíte vůbec zabývat. My máme například komín z https://www.komin-lacno.sk/ a ještě jsme s ním neměli nikdy problém.

před 1083 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada