Agneta

Proč nepřipravuje škola na život?

Nejčastější argument je, že „hlava je napěchována jen věcmi, které jsou v životě na nic“.

Nejlepší odpověď
annas

To je těžká otázka. Systém školství se často mění, co ministr, to jiný nápad, který je ten nejlepší? Neexistuje jednoznačná odpověď. Je to dvojsečné, individuální. Ano i ne.

Existují projekty Škola pro život. Podle něj chtěj především ZŠ, aby žáci v nabytých vědomostech pokračovali na střední či vysoké škole a co nejvíce jich uplatnili v životě. Teoretické vědomosti spojili s praktickým dovednostmi.

Jenže většina dětí je ovlivněna rodiči, že všechno, co se naučí. ve svém životě nevyužijí stejně jako oni.

Ale druhá skutečnost je ta, že to, co se člověk musí učit, se v hlavě dlouho neudrží.

Proto se domnivám, že i když to, co vím, nepoužiji, zůstane uložené v podvědomí a nutí přemýšlet. Jinak zůstanu stát …

Všechno je čistě individuání, Chci, nikoliv musím … je třeba mít zájem …

Někoho naučí škola, jiného život.. Něco naučí jen život prožitý ve školních lavicích. Např. škola naučí myslet toho, kdo chce. Vštěpuje také určité návyky, dodržování rozvrhu, respekt, chování, režim, život v kolektivu, vytváří přátelství atd. .

Stále ale platí, vím, že nic nevím. Je třeba se vzdělávat celý život, nejhorší je myslet, že vím …

"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš ty sám.“ Neznámý autor.

Další odpovědi
led

Škola dáva len základ a pomôže vám naučiť učiť sa. Ale škola samotná, bez prispenia rodičov, z ktorých si mnohí myslia, že škola je povinná naučiť ich dieťa všetko potrebné, nestačí.
Škola dáva základné vedomosti a rodičia pripravujú svoje dieťa na život.

talka

Škola je základem pro život, život sám však je nejlepším učitelem.

postcd

zeptejte se na ministerstvu školství. můj laický názor: protože není jednoduché to uvést do praxe

Drap

A čí je to argument ? Snad pouze lidí, kteří si nevidí na špičku nosu. Je snadné mluvit o tom, co všechno je špatné. Pokud však nemám komplexní, lepší řešení a nepodaří se mi ho prosadit do běžné praxe, tak to jsou jen řeči o ničem.

anonym

Protože škola má za úkol udělat z lidí otroky systému aby se měla elita dobře

Agneta

koubavit > „by měla mít za úkol“, ale to oni bohužel…:DD
otroky si z lidí dělá hospodářství – a už je i nazývá
„lidskými zdroji“ tedy normálně česky něco jako „otrocký odpad“…
 :DDD

Agneta

talka > hezká odpověď:D

Agneta

Dismas > ale to se pleteš…nevím jak jsi na něco takového mohl přijít :D

Dismas

Na mou otázku o citátu „Kdo nic neumí, učí“ zareagoval přibližně takto:
Kde bys teď bez učitelů byl, ty (už si nepamatuju co, ale nebylo to zrovna lichotivé oslovení, koneckonců tam už jeho odpověď ani není).