Answer Me

Proč nepřestoupil na jinou střední školu do 4. ročníku (v této otázce)?

Tady v této starší otázce: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vezmu-me-nekam-na-stredni-skolu-kde-by-jeste-bylo-misto-jelikoz-jsem-vcera-neudelal-reparat-ve-4-rocniku#discussion

Nepochopil jsem to, ani v těch odpovědích. Proč by začínal znova od 1. ročníku? Proř prostě nepřestoupil na jinou školu do 4. ročníku (když má přece 3 ročníky uspěšně splněné), proč by teda začínal od znova. Nechápu.. :/ Říkal, že má promarněné čtyři roky, ale promyrněný má přece jen ten čtvrťák, nebo ne?

Nejlepší odpověď
Kelt

Když má někdo udělané 3 roky studia, je dobré, aby si dokončil středoškolské vzdělání. Když ho někde vezmou a uznají mu ty tři roky, dodělá si nějaké zkoušky, dokončí školu a bude maturovat, tak bude mít SŠ. Ale nejde přestoupit z jedné školy na druhou tak, jak bychom si přáli.

Další odpovědi
Frontinus

V řeči legislativy by nešlo o přestup. Šlo by o ukončení studia, nové přijetí a pak by se řešila otázka uznání již jednou absolvovaných předmětů, případně požadavku na rozdílové zkoušky.