Avatar uživatele
Complex

Proč nepoužíváte více slovo equivalent?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone, EKSOT123 před 1898 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Brblal

Já toto slovo „equivalent“ nepoužívám, protože ho vůbec neznám, já znám jen slovo ekvivalent, i když to také není české.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Protože mluvíme a píšeme česky. „Ekvivalent“ je krásně použitelné převzaté slovo, ale ten Tvůj paskvil rozhodně ne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hapiky

Protože to zní hodně anglicky!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Protože je nepotřebuji.
A kdybych potřebovala, použila bych počeštěnou podobu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… nebude to tím, že to nejni český slovo ??? … proč ty nepoužíváš více hlavu, než se na něco zeptáš (nebo jí máš jen proto, aby ti nepršelo do krku?) ???

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Já to slovo říkám tak asi 7–9 krát denně. Někdy i 3 krát. Měl bych asi přidat, že jo?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Protože zásadně ignoruji BRAINSTORMINGY / MEETINGY a navštěvuji pouze PORADY / SCHŮZE! ;) :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

„equi…“ s různými koncovkami znamená v latině (equo, Equus = kůň) a mnoha jazycích „koňský“;
„ekvi“ je rovný, stejný;
„valentní“ je platný,vážící se (k)
Takže equivalent by byla nějaká koňská záležitost, třeba jednotka pro výkon mozku. (Podle M. Huptycha, se výkon mozku měří ne v koních,ale v koninách)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kelley

Slovo „ekvivalent“ používám poměrně často – v elektronice. Ekvivalent = náhrada nějaké součástky (třeba už nevyráběné) za jiný, ale stejně fungující typ.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek