Complex

Proč nepoužíváte více slovo equivalent?

Nejlepší odpověď
Brblal

Já toto slovo „equivalent“ nepoužívám, protože ho vůbec neznám, já znám jen slovo ekvivalent, i když to také není české.

Další odpovědi
Dochy

Protože mluvíme a píšeme česky. „Ekvivalent“ je krásně použitelné převzaté slovo, ale ten Tvůj paskvil rozhodně ne.

hapiky

Protože to zní hodně anglicky!

ivzez

Protože je nepotřebuji.
A kdybych potřebovala, použila bych počeštěnou podobu.

Mc Merkurion

… nebude to tím, že to nejni český slovo ??? … proč ty nepoužíváš více hlavu, než se na něco zeptáš (nebo jí máš jen proto, aby ti nepršelo do krku?) ???

klumprt

Já to slovo říkám tak asi 7–9 krát denně. Někdy i 3 krát. Měl bych asi přidat, že jo?

aliendrone

Protože zásadně ignoruji BRAINSTORMINGY / MEETINGY a navštěvuji pouze PORADY / SCHŮZE! ;) :D

EKSOT123

„equi…“ s různými koncovkami znamená v latině (equo, Equus = kůň) a mnoha jazycích „koňský“;
„ekvi“ je rovný, stejný;
„valentní“ je platný,vážící se (k)
Takže equivalent by byla nějaká koňská záležitost, třeba jednotka pro výkon mozku. (Podle M. Huptycha, se výkon mozku měří ne v koních,ale v koninách)

kelley

Slovo „ekvivalent“ používám poměrně často – v elektronice. Ekvivalent = náhrada nějaké součástky (třeba už nevyráběné) za jiný, ale stejně fungující typ.