Psychotic

Proč neposkytují známé anti-viry ochranu proti browser hijackerům typu Dale Search / Delta Search?

Co je na tom tak těžkého? Vždyť se vždy chovají úplně stejným způsobem, okamžitě je hlásit/mazat by pro antivir neměl být problém…

Nejlepší odpověď
Bedy

Některé antiviry mají dokonce už ochranu před tzv. PUP – potenciálně nechtěnými programy, ale zatím je to spíš v plenkách asi a setkal jsem se s ním jen u Malware Bytes Anti-Malware – když spustíte scan, tak ty nejhorší PUPy jako třeba Babyloon Toolbar, ale i tu Deltu to objeví a umí odstranit.

Nejlepší na tyhle potvory je Adwcleaner, jedním kliknutím to odstraní a vygeneruje výpis, kde zkušenější člověk ho porovná s výpisem z Hijackthisu (nebo s tím co je v počítači) a zjistí, jestli AdwCleaner odstranil vše.

Další odpovědi
cochee

Viry používají typické sekvence strojového kódu, čehož využívá v antivirech tzv. heuristická analýza kódu, tím je antivir schopen teoreticky odhalit i úplně nový virus, který ještě nezná. Pak samozřejmě antivir používá databázi známých virů, rovněž podle typické sekvence instrukcí. Je možné, že hijackery tyto sekvence nepoužívají, otázka je, zda je je či není možno zanést do těch databází. A pak je samozřejmě ještě jedna možnost, že jiné antiviry (než ty, které jsi zkoušel) tuto ochranu poskytují.

Jsemtady

Co pouzivam Avast .. tak jsem nikda zadnej vir nemel.
A to sem tam vlezu i na varezz a xxx.

Myslim si, ze je to jen lidskou blbosti ..
To ze maji stare neaktualizovane xp a ..
To ze si to lidi nainstalujou sami, ac jim to hlasi ze tam je vir .. typicky ruzne pochybne, nezname stahovaci programky, nebo radoby video codec…
Proti tomu je nic neochrani 🙂