Tříska

Proč nepopravili nacisté rodinu Josefa Mašína staršího?

Josef Mašín starší byl v českém odboji, byl jeden ze Tří králů, což byli v Praze velice silní a úspěšní odbojáři. Je všeobecně známo, že rodiny odbojářů byly buď vězněny nebo rovnou popraveny. Z informací, které mám, byla však vězněna jen Mašínova žena a to jen nějakou dobu, pak byla propuštěna. Proč u některých odbojářů nebo parašutistů nasazených na naše území nacisté bez servítek vraždili celé jejich rodiny a Josefa Mašína ne?

Odpovědi
arygnoc

josefa mašína staršieho manželka bola gestapom väznená (6. 1. 1942 – 5. 8. 1942).
synovia pravdepodobne boli v odboji (po vojne ich vyznamenal za statočnosť beneš, Josef napríklad pomohol z nemeckého zajatia sovietskemu dôstojníkovi).

prečo neboli zabití/popravení, nie je známe, ako ani nič bližšieho o činnosti vrahov-súrodencov mašínov.

kto vie, ako to bolo.