Beno

Proč neodpovídá energetický štítek na spotřebiči?

Některé spotřebiče s energetickým štítkem vyšší třídy mají vyšší spotřebu el. energie než spotřebiče o energetickou třídu nižší.

Odpovědi
Hlada

To by se nemělo stát. Nejspíš půjde o nové označení, které třídy posunuje.
V praxi je ale potřeba řídit se zdravým rozumem. K čemu je např. pračka, která pere ve lžíci studené vody a špatně máchá nebo dokonale izolovaná stavba, ve které se tvoří plísně? Člověk nenašel zdraví na hnoji.

elkon

Štítek odpovídá instalovanému příkonu. Výkonnější spotřebič má logicky vyšší spotřebu. Fyziku nelze ošálit.

Beno

Výrobek s energetickou třídou A+++ by měl mít nižší spotřebu el.energie než spotřebič s energetickou třídou A++. Např u mrazáku není tak důležitý výkon, ale celková spotřeba el.energie pokud jde stejný objem.

Pepa25

Samozřejmě. Přiznám se, že nechápu, na co se vlastně ptáte – na obecné pravidlo nebo na konkrétní případ, který ho porušuje? Pokud na konkrétní případ, pak by bylo dobré ho uvést …