dust8

Proč není zákon na to, aby si člověk musel vytisklou účtenku vzít a pak s ní klidně naložil dle svého uvážení?

Inspirace odpovědí na otázku: Proč je někdy u prodejců naprosto automatické dát účtenku a jinde se stejně zeptají, jako by to byl problém vytisknout?

Odpověď: Herjulfson

Nemohu úplně souhlasit s ge0rgem. U části může být důvodem nepřiznání zisku, ale je tady ještě jedna skupina, která prostě lístky tiskne zbytečně, protože je lidé nechtějí. Za těchto okolností je to zbytečný náklad, když si náseldně účtenku nevezmete a skončí v koši. Ve všem se nedá tak „šulit“ jako např. v hospodách – vykážu dva uvařené guláše a prodám jich padesát…

A není to jen myšlelo, tak, že by si někdo účtenku vzal a pak jí hned položil zpět na stůl, ale klidně ji třeba vzít a vyhodit do koše ještě v tom obchodě i když moc dobře to asi nepůsobí, takže raději do koše před obchodem.

Nejlepší odpověď
Mp2

Někteří taxikáři se te zeptaji, zda chceš vytisknout učet.. Řekne§ ne, ale jemu se to stejne odešle do EET..
Jiným to neodesílá a odrbou jak tebe tak i stát..

Pokud máš smluvní cenu, tak se taky účtenka netiskne…
Ale řekni mi…
Jel bys s účtenkou za 380…
Nebo bez účtenky za 250??!!!

Další odpovědi
Mc Merkurion

… nevím teď přesně v kterém státě (Itálie, Řecko ???) tato povinnost je, zamne zbytečnej vopruz … už vidím, jak lížu zmzrku, schovávám drobný a ještě si tisknu lístek >>> to bych se asi přidal k antikoblihářům za zrušení EET …