Kepler

Proč není vyřešen „antihluk“?

Jde o v reálném čase elektronicky vyráběný hluk, který je v protifázi a prvotní hluk je takto vyrušen. Vím, že se to využívá v některých průmyslových provozech, ale asi to není tak jednoduché. Dovedete si představit, co by to znamenalo v praxi? Nebyly by třeba žádné tlumicí materiály, konec sousedských nevraživostí, žádné protihlukové stěny… Na tom by se daly vydělat miliardy dolarů. Kdyby vás něco napadlo, koupím nápad za 999 Kč a dáme do toho spolu.
https://pixaba­y.com/illustra­tions/audio-yellow-green-sound-wave-3555194/

Nejlepší odpověď
aliendrone

Technicky neskutečně obtížné, lze to dobře aplikovat jen přísně lokálně, nikoliv plošně.
Známe třeba sluchátka, která to umí, ale uvědom si, o jak malou oblast působení jde. Tatáž inerference, která „vyruší“ hluk v jenom místě ho zesílí v jiném. A to si představ, že pro každého by musel být individuální „antihlukový generátor“ (dle jeho přesné lokace + sada čidel + …, eh, škoda psát).

To „generování antihluku“ by ve výsledku zvedlo CELKOVOU úroveň hluku, pročež by musely být výkonnější i ty generované „antihluky“ atd. ve spirále. A to jsem nezmínil ani fakt, že lidé mají tendeci se HÝBAT, nepostojí na jednom odhlučněném konkrétním místě, jsou to prostě sviňáci a tvůj nápad dokonale pohřbí. .;) :D :D

Vinpe

Někde antihluk začínají řešit.

https://www.cnew­s.cz/noctua-predvedla-ventilator-s-aktivnim-potlacovanim-hluku-na-videu/

led

Vy dvaja záškoláci (Kepler a aliendrone) nebráňte sa aspoň čiastočnému zvuku. Ak ho počujete, vnímate, máte dôkaz, že žijete.

Kepler

alien: kruci, to si fakt radši pořídím silové pole, to asi bude jednodušší. Jenom mám obavy, že když si uvnitř prdnu, tak asi ohluchnu.

aliendrone

Kepler>>> To by bylo ještě dobrý, modli se, abych se ti tam neuprdl já, to by v některých případech neskončilo pouhým ohluchnutím. (nwm proč, ale když sežeru ořechy, mandlová semena apod., tak to lidé snad volají na čestapo/FBI – teroristický plynový útok!) ;) :D :D