dmatejek777

Proč není v Plzni dopravní letiště? (v Pardubicích je, přitom je to menší město a také v dalších městech…).

Nejlepší odpověď
autacek

Co je ti to platné, když by tam bylo letiště a stejně by tam nic nelétalo…

Postavit jen tak na holé louce nové letiště už vyžaduje nějaký následný provoz a obávám se, že současný stav české poptávky takovéhoto nového letiště, mimo Prahu, neumožní. V případu pak připadají bývalá vojenská letiště, jenže tam zřídit infrastrukturu také něco stojí, a jsme opět u otázky, kdo to zaplatí a co tam bude létat, že…