Alesh

Proč není v ČR víc bazénů se slanou vodou?

Přeci koupání ve slané vodě je určitě přirozenější než koupání v chemii. Já bych osobně preferoval slaný bazén a předpokládám, že i řada dalších lidí. Jenže, jak koukám, tak jich je jako šafránu… https://www.ku­dyznudy.cz/ak­tuality/zaplav­te-si-v-bazenu-se-slanou-morskou-vodou. Proč tomu tak je, že jich není víc? Je důvodem hygiena, resp. náklady s ní spojené?

Odpovědi
Smack

Už si dostal někdy slanou vodu do očí?

elkon

Uměle osolená voda kamennou solí je k ničemu a mořskou vodu zde nemáme.

Pepa25

Samozřejmě, že je to lepší (třeba Třeboň je z osobní zkušenosti skvělá), ale předpokládám, že je to dražší a složitější než vodu standardně chlorovat …

Dochy

Smack: Je to příjemnější než přechlorovanou vodou. Slaná voda se složením více podobá slzám. Některé plovárny mají extra dětský bazén se slanou vodou, zatímco plavecký bazén mají s klasickou technologií.