mirabel

Proč není umožněno vyprostit se z nenadále zastaveného výtahu (když pokus o venkovní pomoc selže)????

Jaký je důvod (?legislativní? – technicky by to řešitelné bylo!), že výtahy nejsou vybaveny havarijní pojistkou, umožňující vysvobodit se při nenadálém zastavení (při nedostupnosti venkovní záchrany)?

Odpovědi
Dochy

Tip: V našich končinách se s nedostupností záchrany moc nepočítá. Zato existuje riziko, že se výtah rozjede v době, kdy se budete laicky „zachraňovat“

Zbynas

A kudy? Horem? Jako to je v amerických filmech? Ano, to by možné bylo. Ovšem je asi myšleno na bezpečnost lidí ve výtahu, proto to nejde. Počítá se totiž s tím, že vždycky ta pomoc přijde a skoro každý má dnes mobil a může zavolt hasiče.

elektrikář

Je při tom velké nebezpečí úrazu Jak se odlehčí podlaha může někdo výtah přivolat. Ve výtahu by mnělo být telefoní číslo na servis nebo v nových výtazích je zamontován přimo mobilní telefon, V každém domně by mněl být vyškolený člověk
Doplňuji:
Před jakou koli manipulací z výtahem by se mněl vypnout hlavní vypínač. A ručním pohonem se dá výtah dopravit do nejbližší stanice. Výtahář.