dust8

Proč není u elektrokol se středovým motorem více táců, ale je tam jen jeden?

U elektrokol se zadním pohonem jsem standartně tři tácy.

Doplňuji: Tác alias převodník
Viz: https://www.id­nes.cz/cestova­ni/na-kole/trendy-a-vychytavky-horskych-kol.A131001_120­432_na-kolo_tom

Odpovědi
Kepler

Co to jsou ty tácy? Prosím, doplň otázku.

Aha. Středový pohon elektrokol se skládá z elektromotoru a přídavné převodovky, která přenáší otáčky právě na ten tác. Je zbytečné mít to uzpůsobeno na více průměrů, to bys tam musel mít navíc ještě nějakou řadičku. Už tak jsou tyto pohony dost drahé. Pokud jde o zadní pohon, pak je elektromotor v pletený do náboje kola zcela nezávisle na nožním pohonu, kde můžeš mít klidně i kazetu s osmi převody. Trojkolečka a čtyřkolečka se snad už ani nedělají. Ten nožní pohon je jen pro příšlap, který je nutný při použití motoru 250 W. Na to já kašlu, počítám s motorem 750 W, který mě vyveze i do kopce.