CTTON

Proč neni prodej kondomů omezen věkem?

Je to úmysl ke snížení porodnosti od eu? Jak lze zjistit zda jde o česky nebo evropsky zakon?

Nejlepší odpověď
Drap

Nenapadá mně ani jediný důvod, proč by se měl takový zákon tvořit.

Další odpovědi
da ny

Snížení porodnosti s tím nesouvisí
Žádný takový zákon neexistuje, u nás, ani v EU. Kondom slouží především K OCHRANĚ ZDRAVÍ UŽIVATELŮ a k bránění nechtěného početí.
HA je nežádoucí „swinstwo“ v organismu mladých dívek i žen. Pro řadu z nich zdraví nebezpečné (Leidenská mutace apod.)
S ohledem na věk a zdraví mnoho žen nemůže používat jiné formy antikoncepce.
Kondom je bezpečná forma antikoncepce. Muž se nemá spoléhat na to, že žena se skutečně „chrání“ před nežádoucím početím sama.
Chrání především své zdraví a zdraví partnerky/rek. Zabrání/omezí tak přenosu např. HPV virů, infekcí, plísní a pohlavních chorob.
Někteří mladí, zvědaví a nezodpovědní jedinci předčasně chvátají se sexuálními zkušenostmi.
Kondom není zbraň, droga aj. nebezpečný. K omezení věku k prodeji není důvod.

Arne1

A proč by to mělo být omezené ? Jsou to přece jen takové nafukovací balonky

jsemjá

Někdo to chce třeba jako dárek, ne? Kondom není věc, co by škodila, a říkala dětem, mějte sex, tak proč ne?