TommyKiller1

Proč není můj otec uveden v rodném listě?

Od narození jsem nepoznal svého otce. S mámou jsem se o tom nikdy nebavil. Před nějakou dobou zemřela. Nyní jsem z nějakých starších dokumentů zjistil, že měla manžela (který tedy je asi otcem mé sestry), se kterým se ale pak rozvedla. Já se narodil 10 let poté. V rodném listě ale otce uvedeného nemám. V jednom sešitě jsem našel psaní, která máma psala nějakému muži (asi mému otci; zároveň jsem našel milostné dopisy pro mámu od muže stejného jména, kromě toho ale i dopisy od jiných mužů), ve kterém ho prosí, jestli by jí nepomohl s výživným, že sama to nezvládá nejlépe, ale že on nechce, protože jí nevěří, že jsem jeho dítě a ona, že klidně nechá udělat genetický test. Co si o tom myslíte? (sestra se na to toto téma bavit z nějakého důvodu nechce) Je možné někde zjistit jméno mého otce?

Nejlepší odpověď
annas

Proč není uvedený otec v rodném listě?

To mohu jen odhadovat, to věděla jen vaše matka . Zkuste požádat sestru, pokud něco ví, aby vám to řekla.

Vypadá to, že matka vašeho otce neuvedla v matrice. Byla rozvedená? Záleží na tom, za jak dlouho jste se po rozvodu narodil. Pokud stanovená lhůta uplynula, nemusela vaše matka otce uvést.

https://www.ba­byweb.cz/dokla­dy-nutne-pro-zapsani-ditete-do-matriky

Jak píšete, muž si nebyl otcovstvím jistý, nepodstoupil test, nebo byl třeba ženatý, atd.

Otec se o vás nezajímal, ale pokud ho chcete zkusit vyhledat, v matrice otec nebude zapsaný, takže , jinak je možné vyhledat osob za pomocí MV, , pokud znáte její údaje.

Podívejte se do odkazu. – jsou tam i další stránku, kde vám mohou třeba pomoct

https://www.se­fam.org/cs/od­kazy/

Nevím, zda ještě existuje pořdad v TV o vyhledávání o­sob,.

https://www.se­fam.org/cs/s-cim-muzeme-pomoci/

Další odpovědi
led

Matka mala právo neuviesť meno otca, ak mu nebolo možné otcovstvo dokázať, prípadne z iných zákonných príčin.
Možno moja odpoveď bude krutá, ale podľa môjho názoru, otec je muž, ktorý sa o dieťa stará, ktorý ho učí životu a nie ten, kto ho len biologicky počal a zavrhol, viac sa oňho nezaujímal. Z vášho popisu sa stalo práve toto.