Avatar uživatele
anonym

Proč není kupovaná majoránka tak kvalitní jako ta domácí?

Kde je chyba?
Mám svoji ze zahrádky, a to se nedá srovnat s tím, když si ji koupím v obchodě.
Díky za rady.
Jo,kupovat jí musím, jelikož jí nemám tolik na zahrádce, aby mi vystačila na celej rok.
Cpu jí nejvíc do vošouchů a do bramboračky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? mojitek, lejdy.můn před 3123 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

to snad víme, to je tak se vším, já mám zase lepší sušená rajčata, než jsou na trhu a barbakan má jistě taky lepší klobásky, než maj vietnamci ..zkrátka zboží se zdaleka neprodává jen proto, abys koupí získal tu nejlepší kvalitu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Luxx

protože se jedná o velkoprodukci, nehledě na to, že se nikdo nedozví, jak je ta majoránka stará.. čím starší, tím méně je aromatická

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Chyba je to, že ji kupuješ,přestože pěstuješ majoránku doma. To je podobné, mít hejno slepic na dvorku a kupovat v krámě vejce.

Tak to bude určitě tím, že neumíš vybrat tu nejkvalitnější. Těch majoránek je více druhů a já si ověřil majoránku z Egypta, ale i německou odrůdu Rubbed.

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Avatar uživatele
Mravenec

Polívka z pytlíku je taky humus, oproti klasický polívce. 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dr.luha

Chyba je v tom, že to není pravá majoránka. Rostlina je spíše podobná dobromysli a je to trvalka většího vzrůstu, což podstatně zlevňuje výrobu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Možná, že jsem úplně vedle, ale myslím si,
že by rozdíl mohl být způsoben stářím a skladováním.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

dr,juha majoránka není podobná dobromysli,to je něco ouplně jinýho,to je oregáno a má uplně jinou vůni a chuť.

před 3122 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek