Proč není kupovaná majoránka tak kvalitní jako ta domácí?

Kde je chyba?
Mám svoji ze zahrádky, a to se nedá srovnat s tím, když si ji koupím v obchodě.
Díky za rady.
Jo,kupovat jí musím, jelikož jí nemám tolik na zahrádce, aby mi vystačila na celej rok.
Cpu jí nejvíc do vošouchů a do bramboračky.

Nejlepší odpověď
zjentek

to snad víme, to je tak se vším, já mám zase lepší sušená rajčata, než jsou na trhu a barbakan má jistě taky lepší klobásky, než maj vietnamci ..zkrátka zboží se zdaleka neprodává jen proto, abys koupí získal tu nejlepší kvalitu

Další odpovědi
Luxx

protože se jedná o velkoprodukci, nehledě na to, že se nikdo nedozví, jak je ta majoránka stará.. čím starší, tím méně je aromatická

anonym

Chyba je to, že ji kupuješ,přestože pěstuješ majoránku doma. To je podobné, mít hejno slepic na dvorku a kupovat v krámě vejce.

Tak to bude určitě tím, že neumíš vybrat tu nejkvalitnější. Těch majoránek je více druhů a já si ověřil majoránku z Egypta, ale i německou odrůdu Rubbed.

Mravenec

Polívka z pytlíku je taky humus, oproti klasický polívce. 😁

dr.luha

Chyba je v tom, že to není pravá majoránka. Rostlina je spíše podobná dobromysli a je to trvalka většího vzrůstu, což podstatně zlevňuje výrobu.

ivzez

Možná, že jsem úplně vedle, ale myslím si,
že by rozdíl mohl být způsoben stářím a skladováním.

anonym

dr,juha majoránka není podobná dobromysli,to je něco ouplně jinýho,to je oregáno a má uplně jinou vůni a chuť.