Proč není kompletní zdravotní dokumentace nahrána na kartičce pojišťovny, aby neměl pacoš u každého doktora kartu

a doktoři navzájem o sobě nevěděli co kdo ordinoval jaké lékárny co vydali za léky.

Některý lékař Vám dá zprávu do ruky, aby jste ji odnesli k jinému lékaři (na to samozřejmě zapomenete nebo zprávu ztratíte) jiný ji pošle poštou a lékař ji založí a ani si jí při Vaší návštěvě nepřečte, pokud mu nepřipomenete, že jste někde byli navíc z vlastní vůle.

Možná by to bylo levnější než dosud nejisté IZIP a navíc je to jen pro jednu pojišťovnu.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Kartička VZP k tomu není uzpůsobena a s IZIP nebudou lékaři spolupracovat, dokud k tomu nebudou donuceni zákonem. Byla jsem se na to zeptat ve VZP, jen krčili rameny. Paradoxně lékař sbírá do papírové složky veškeré výsledky vyšetření, ale pak je nedá z ruky a dokonce není schopen je nějakým způsobem přeposlat třeba do nemocnice, kde by mohlo být značně urychleno ošetření pacienta. Je to jak začarovaný kruh, pokud se k dokumentaci dostanu, tak si všechno kopíruju. Jediné co mi registrace v IZIP umožnila, byl kompletní soupis lékaři a lékárnami vykázaných plateb, týkajících se mé osoby. Dají se v něm najít různá překvapení ☹

Další odpovědi
Drap

Bylo by to dosti nákladné a také lehce zneužitelné.

mosoj

Souhlasím se „suwa“. IZIP je vynikající myšlenka, která ovšem nevoní lékařům. Je jim odtud moc vidět do karet. To je totiž veškerý problém záměrně přikrývaný všemi možným i nemožnými způsoby.

Registrován v IZIP jsem již asi 5 let.

lexx

Ale ono to jednou bude, nahráno na čipu pod kůží. Doktor to místo přejede čtečkou a ví o Vás všechno. Jednoduché. Zatím hudba budoucnosti. Možná je to tak lepší, každá informace je zneužitelná.