Elisa24

Proč není Jakub Arabes řazen mezi májovce?

Děkuji
Doplňuji:
V učebnici ho mám řazeného mimo, je možné, že by to bylo proto, že psal sci-fi – ne realisticky?

Nejlepší odpověď
Emefej

Podle Wiki je Jakub Arbes řazen mezi Májovce.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/M%C3%A1jov­ci

Další odpovědi
Lamalam

Vždy jsem si myslela, že Arbes mezi Májovce patří.
Doplňuji:
Na Wiki píší, že sympatizoval s Májovci, ale nepatřil k nim, protože tvořil za jiných okolností než oni. Ale jaké to byly okolnosti už netuším, jsem ze školy nějaký ten pátek a Májovce jsem se naposledy učila k maturitě.

msi

Já mám zato, že Arbes patřil mezi skupinu májovců vedle Karolíny Světlé, Nerudy, Hálka, atd…

Bičiště

Literární badatele o něm říkají, že nepatří mezi Májovce, s Májovci prý pouze sympatizoval. Májovci se silně hlásili k odkazu K.H. Máchy, což Arbes asi ne. Májovci byli spíše básníci, Arbes psal jinak, až se pro ten druh psaní musel vymyslet specifický název – „romaneto“.