dust8

Proč není i český den proti Alzheimerovi a demenci?

Když už je ta rakovina, tak proč ne i tohle?

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě odborníoci uznali, že stačí mezinárodní den, k němuž se připojuje i naše ČR. Některé akce, které proběhly, jsou uvedené v odkazu.

Možná kvůli tomu, že na rakovinu se umírá částěji než na Alzheimera, i když onemocnění přibývá.

„Problematika této choroby však nespočívá pouze v její úspěšné léčbě, ale také v tom, jak jejímu propuknutí úspěšně předejít, což je často opomíjeno. Nezřídka kdy se také zapomíná na fakt, že nemoc se netýká pouze seniorů, ale také o poznání mladších ročníků, pro které je znalost účinné prevence stěžejní. Centrum podpory veřejného zdraví se proto pod hlavičkou Státního zdravotního ústavu rozhodlo v tento den uspořádat akci, jejímž posláním bude seznámit širokou veřejnost s možnostmi prevence tohoto zákeřného onemocnění“.

Mezinárodní den Alzheimerovy choroby připadá každoročně na 21. září. Alzheimerova choroba (demence)

http://www.szu­.cz/21-zari-mezinarodni-den-alzheimerovy-choroby

--

„U příležitosti Světového dne proti rakovině, který každoročně připadá na 4. únor, pořádá Liga proti rakovině Praha ve spolupráci s Českou lékařskou společností J.E.P. tradiční Sympozium pro odbornou i laickou veřejnost.
Hlavním tématem letošního již dvanáctého ročníku, stejně jako celoroční preventivní kampaně LPR včetně Českého dne proti rakovině, budou nádorová onemocnění plic, a to od prevence, přes diagnostiku až po možnosti terapie.“

https://www.den­protirakovine­.cz/4-unor-svetovy-den-proti-rakovine/

Další odpovědi
kelley

No… asi na to nějaký dement zapomněl…