Avatar uživatele
Calistka

Proč nenačítají kontakty ze SIM karty? :)

Ahoj, mamka dostala na Vánoce nový mobil. Předtím měla obyčejný tlačítkový a nyní nějaký dotykový od Asusu. Vše je v pořádku, ale jakmile jsme dali ořezat SIM kartu a vložili jí do dotykáče žádné kontakty se nechtějí načíst. :( Opravdu už nevím, čím by to mohlo být. Kontakty na SIMce jsou, protože ve starém mobilu se vždy normálně načtou a je napsáno, že jsou uloženy na SIM. Když jsem mamce chtěla uložit alespoň pár kontaktů do začátku, snažila jsem se je uložit na SIM kartu, ale mobil hodil hlášku, že na ni není dostatek místa, což je také docela blbost, když by měla mít kapacitu asi 200 kontaktů a ve starém mobilu jich měla tak 70. Poradil by mi prosím někdo? :)

Zajímavá 0 před 2667 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Smode

Možná je sim upatlaná od prstů – není to sice vidět ale může to omezit či přerušit některý z pinů (to je to zlatavé místo na sim kde telefon se sim komunikuje) důležitých pro čtení z kontaktů. Zkus ji vyjmout, umýt si ruce mýdlem a poté sim utři papírovým kapesníčkem. Hlavně v místě pinů. Pak ji zasuň bez doteku na piny do nového telefonu. Kontakty by se měly načíst.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Hledal bych v nastavení telefonu ,

např. – v nastavení kontaktů: Zobrazení kontaktů > Zobrazit kontakty ze SIM karty – povolit

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kodl67

U některého tlf.je třeba nejdřív dát zkopírování ze sim na tlf.Jinak je mobil napoprvé nevidí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Třeba byly ty kontakty v té odřízlé části simkarty. Tudíž pokud jsi simkartu ořezala, tak tam nejsou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Calistka

Bohužel jsem zkoušela také, ale na kartě je prý 0 kontaktů. Na starém obilu to ovšem třeba píše, že kontakty jsou na SIM kartě uloženy.

před 2667 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Calistka

Ano i import/export kontaktů jsem zkoušela a stále nic. Píše, že tam nejsou kontakty.

před 2667 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek