balca

Proč nemůžu psát v jednom formátu ? Microsoft Word 2010

Když píšu v Microsoft Word 2010 nějaký text,který má české znaky tj. ě,ř atd… tak se nesmyslně zformátují do jiného písma ..
Nevíte někdo co s tím tady přikládám obrázek http://tinypic­.com/r/zy2hi/8

Nejlepší odpověď
mosoj

Přeformátuj si celou stránku na typ písma co požaduješ.

Další odpovědi
anonym

Font, který používáš, zřejmě neobsahuje všechny znaky (např. ono „ě“) – takže editor použije na chybějící znak nějaký jiný font.
Tak prostě používej fonty s plnou sadou znaků, nebo se chybějícím znakům v textu vyhni.

ivzez

Souhlasím s předchozími odpověďmi,
je potřeba používat písma, která podporují
české znaky.

Použijete-li k napsání dokumentu jiný font,
než který bývá běžnou součástí systémů v PC,
a pošlete-li pak dokument někomu v e-mailu
jako přílohu, nemusí se mu zobrazit korektně.

Nebude-li příjemce mít nainstalován „Váš“ font,
nahradí jej jeho systém jiným písmem.

Pro takové případy je lepší posílat dokument ve formátu PDF,
který na rozdíl od Wordu „umí“ s textem uložit i písmo.
(ten uloží)