HonzikPernik

Proč nemůže mít vznětový motor karburaci?

Nejlepší odpověď
Zaibatsu

protože nafta se dá těžko rozprášit, je nutný to udělat separátně, jinak by se ti mohl propalovat píst

Další odpovědi
Lamalam

Aby se nafta vznítila, musí se pod vysokým tlakem nastřikovat do horkého vzduchu ve válci. Klasický karburátor pracuje s parami benzínu, naftu tak lehce neodpaříš.

orwell

Palivovou směs je třeba zapálit v přesně načasovaný okamžik před horní úvratí během kompresního zdvihu. U zážehových motorů to zajišťuje zapalovací soustava elektrickou jiskrou mezi elektrodami zapalovací svíčky. Navíc je třeba předstih regulovat v závislosti na otáčkách motoru a jeho zatížení. U vznětového motoru se palivová směs zapaluje kompresním teplem, tj. vstříknutím paliva v přesně načasovaný okamžik do kompresního prostoru válce naplněného nasátým vzduchem zahřátým vlivem stlačení na cca 600°C. Toto nemůže žádný karburátor zajistit, pouze jen vstřikovací soustava.

cochee

Může, ale byla by tam naprosto zbytečná/nadby­tečná, asi jako motor u dětského kočárku ;)

cukrar

Protože je tam zbytečný.
Až pochopíte, jak se spaluje palivo v různých motorech, pak pochpíte proč tam není karbec.