Kelt

Proč nemohu převést nějaké soubory do mp4?

Kdysi jsem si po přehrátí souboru youtube se mi uložil každý soubor pouhým stisknutím nějaké ho tlačítka dnes to dělám pomocí konvertoru. Je ale zvláštní, že některé soubory převést nejdou a přitom se nejedná o nějaké novinky, nebo nějaký závadný materiál. Jde to nějak jinak? Děkuji.

Odpovědi
Radius

Já jsem potřeboval stáhnout video a pak zase jiné jen audio (zvuk .mp3) z youtube.

Nemusel jsem nic instalovat, pustil jsem si video na YT a pak jsem přepsal adresu z „youtube.com“ na „youtube-x.com“

A pak jsem si zvolil zda video MP4 nebo jen audio zvuk MP3 a soubor se
mi uložil na disk mého PC.

Fungovalo to dobře…

Lamalam

Některé soubory do mp4 prostě nepřevedeš! Já to zkouším z excelovskou tabulkou a fakt to nejde.

dr.luha

Přidat si do prohlížeče nějaký stahovací doplněk, jsou jich desítky. Jinak na YT jsou videa v mp4, takže není třeba ničehož konvertovati.

aliendrone

Každý multimediální soubor JDE převést, pokud máš správné kodeky.

Na YT jsou videa nejčastejí ve formátech mp4 a flv. Osobně přeferuji před instalecemi nadbytečných doplňků postup, který popisuje Radius. Jiná podobná stránka, než Radius zmiňuje je, že v adresním řádku YT videa umažete poslední tři písmena slova „youtube“>> tedy z: „…www.youtube­.com/…“ uděláte >> „…www.yout.com/…“ Tahle stránka mi přijde o trochu vychytanější, obzvláště pokud nechcete stahovat CELÉ video, ale pouze část. (pro takový případ je ale nutná registrace) ;) :D :D

anonym

MKV kontejner je vyspělejší, dokáže pojmout i streamy u kterých se v případě MP4 můžete setkat s komplikacemi. Kdekoliv můžete preferujte tedy spíše mkv než mp4. Podpora v přehrávačích je v případě MP4 i MKV obvykle stejná, přehrávače si z pravidla poradí s obojím, není tedy velký důvod používat méně vyspělý kontejner.