Sofie07

Proč nemohu načíst stránku ulozto.cz?

Nemohu se už asi měsíc dostat na stránku uloz.to ani ulozto.cz. Dojde tam k nějakému přesměrování a je zablokovaná. Naskočí blokovací stránka s tímto textem: Neustar Site Blocked uloz.to This site has been categorized as Hacking/Warez/P2P. Sites may offer illegal sharing of copyrighted software or media. Jde o virus nebo špatné nastavení? Eset nic nenašel a dělá to ve všech prohlížečích.
Doplňuji: Vím, že v jiných počítačích ulozto funguje, cookies jsem vymazala, antivirák zkusila vypnout (nezkusila jsem ho vymazat). Nic nepomohlo. Jen nevím, co je alternativní DNS. Každopádně když zadám ulozto.cz tak se to přesměruje na
http://34.234­.98.22/?nxdoma­in=https%3A%2F%2Fwww­.ulozto.cz%2F&msgID­1=1112&msgID2=-1&AddInType=2&Plat­formInfo=DNSA&Ver­sion=3.0.5&bloc­kedDomain=uloz­to.cz&sid=cb3b­a3305bc949ac86fbdb215897­de1b
Tohle je mi divný

Nejlepší odpověď
aliendrone

  1. S ESETem to nemá nic společného. AV softy či firewally sice občas zkouší/ely „výchovně“ zobecňovat a blokovat některé sajty či typy souborů (stačilo vytvořit jakýkoliv EXEsoubor a nazvat ho „crack“ a hned hláška „Byla nalezena hrozba!“, ale brzy přišly na to, že je to jeden z nejlepších způsobů komerční sebevraždy.

ESET to zcela jistě není, protože i já ho používám a přístup je OK. (tedy pokud jsi přímo v něm nenastavila či něčím nenechala nastavit toto filtrování, v takovém případě ho ZRUŠ!)

  1. Spíš to vidím na nějaký doplněk prohlížeče či jiný bezpečnostní soft , který se opírá o https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Neustar , může to být i nějaký blokátor reklam (velmi často tenhle xindl je jen zástěrkou pro podstrkávání JINÝCH reklam od lidí. kteří tvůrcům takového „blokátoru“ zaplatí). Používej původní originální AdBlock (ten s dlaní v červeném šestihranu).

Uložto splňuje podmínku (zejména v očích amerických svatoušků papežštějších, než papež) > „… has been categorized as Hacking/Warez/P2P. Sites may offer illegal sharing of copyrighted software or media.“

  1. VPN pokud si nějakou komerční platíš [např. NordVPN] to jistě nebude (taktéž by páchali komerční sebevraždu), ty tě naopak CHRÁNÍ před slídilstvím a omezováním od poskytovatelů a umožňují přístupy tam, kam se normálně nedostaneš. Je to kdyby to byla nějaká lokální/podniková VPN, to by bylo jiné kafe, tam by to bylo i celkem pravděpodobné.
  2. I když není vyloučené, že za to může bezpečnostní politika poskytovatele (škoda, že nepíšeš jakého máš, dalo by se to prověřit, ale vracet se k tomu nebudu), který filtruje některé IP (něktěří to dělají, aby ušetřili kapacitu připojení a přímo blokují či jinak omezují především známé P2P) , mnohem pravděpodobněji máš zapnuté filtrování IP u sebe v mašině – PC/mobilu/tabletu… (můžou to dělat i „rodičovské“ funkce ochrany před „škodlivým obsahem“!.

Moje rada zní – prověř a popřípadě změň svůj DNS server https://www.sa­vana.cz/napove­da/ostatni/zme­na-dns-2/zmena-dns-v-operacnim-systemu-windows-10/ , to ovšem nemusí pomoci, pokud máš někde nějaký autokonfigurátor, který to to bude měnit. Ergo jako podezřelé vyházej všechny „bezpečnostní“ aplikace/doplňky prohlížeče a další výše zmíněný soft, který byl instalován kolem data, kdys to zjistila poprvé + cca 1 měsíc před (ono mohlo chvíli trvat, než sis toho všimla). Dále kompletně PROMAŽ celý prohlížeč (nejen historie, cookies, ale především cache prohlížeče [mezipaměť], prostě provětrej to co to jde.

Zkrátka to NEMUSÍ být záměrně škodlivý soft, jen demence emerickejch hochů, kteří tě výchovně „staví do latě“. (ovšem i to „škůdcovství“ se nevylučuje).

Další odpovědi
elkon

Ulož to normálně funguje. Máš nejspíš zavirovaný počítač.

df

Je dobré taky vymazat historii a vyčistit disk.

briketka10

Taky mi funguje normálně a pravidelně
ho používám bez jakýhkoliv problémů :)

Kepler

Web uloz.to neznám. Web ulozto.cz ti zřejmě blokuje Eset, který jej vyhodnotil jako ilegální. Zkus Eset odinstalovat a pak nainstalovat jiný antivir. Jak máš Eset nastavený netuším.

Edison

Netřeba AV odinstalovávat. Jen správně nastavit. Ale častěji to dělaj „sušenky“.

Dochy

Nepoužíváš nějakou alternativní DNS? Nebo VPN (kvůli anonymizéru nebo něčemu podobnému)? Podle nějaké zmínky co na mně vypadla z googlu by právě mohlo jít o alternativní DNS která se snaží tvářit jako slušná a chránící své uživatele (podle jiných zmínek jde ale spíš o prachy – kradou prostor těm webům které dokáží z nějakého důvodu označit za závadné)

Sofie07

Nakonec opravdu pomohlo změnit DNS dle rady aliendrone. Děkuji všem za snahu

Dochy

Mně by tedy ještě zajímalo kdo a kdy Ti nastavil tu blbou DNS… Jestli za to může nějaký program, nebo tvůj poskytovatel internetu, nebo jak k tomu zkrátka došlo…

aliendrone

Kepler>>> ESET to normálně neblokuje, také ho mám. A alias „uloz.to“ pro tento web existuje (a FUNGUJE!), což bys věděl, kdybys méně naháněl děffky, chlívný kozle! Stačí si to napsat do adresního řádku a „jít“, popřípadě se mrknout vlevo nahoře, co je na tit. straně uložto napsáno.

Vidíš? Kdybys poslouchal rady svého skvělého, úžasného a překrásného přítele aliendrona (hodného, dobrého, altruistického non plus ultra) a věnoval se pěstování bonsají či vznešenému umění čajového obřadu [Místo primitivně chlívného donekonečna souložení, co na tom jenom máš!?? ;) :D :D], mohls to vědět hned z první! ;) :)

Dochy

Jaký máš počítač, systém? Jakého používáš poskytovatele internetu? Instalovalas nějakou VPN sít (anonymizér apod.)?