mandat

Proč Němcům ve 30. letech vadili Židé?

Nehulákali dlouho do noci, nikoho fyzicky nenapadali ani se neodpalovali na mísech, kde je plno lidí. Tak proč jim tak vadili?

Nejlepší odpověď
fcoop

Zjednodušeně – závist a obava ze židovského národa – z jejich schopností,úspěchů a pod. Není nic lehčího,než namíchnutému národu (prohráli první válku) ukázat prstem na viníka.Pozoruhodný je fakt,že Židé tvořili ani ne 1% obyvatelstva.

Byly to i rasové důvody – ty nesmyslné bláboly o árijské-vyvolené rase. Atd.

Je dost zvláštní,že židé byli snad odjakživa pronásledováni,ne­jen v Německu,ale všude v Evropě – nejen ve 30.letech,ale v podstatě „odjakživa“.
Téměř vždy byly „důvody“ stejné.......­.......a nejde si nevšimnout,že židé vždy patřili k elitě......­............ úspěch se neodpouští.

Další odpovědi
mosoj

Oni vadili i jinde. Přečti si něco o antisemitismu.
V Německu to jenom NSDAP dotáhla do ad absurdum !!!

suaeda

Jednak byl proti Židům vysazen sám Hitler (důvod – arijská rasa), ale hlavně šlo o prachy. Dnes stejně jako v minulosti, někdo nebo něco musí zaplatit drahé válečné výdaje. A zkonfiskovaný majetek mnoha miliónů Židů mimo jiné živil válečnou mašinérii fašistického Německa

Reezo

přečti si něco o historii. Židé vždycky kopali jen za židy a ostatní je nezajímají. Mají také zvláštní zvyky. Např: vykonávají rituální oběti na zvířatech.

marci1

Proč ? Historik Aly tomu chtěl přijít „na kloub“. Prostudované soudobé prameny ho vedly jedním směrem. Všichni, ať to byli profesoři, úředníci, obchodníci nebo prostí dělníci, všichni měli strach ze svých čilých židovských sousedů, strach z jejich energie, jejich vzestupu, báli se o svoji vlastní malou existenci. Zlobilo je, že oni to tak nedokážou, zlobilo je, že jsou nuceni se pohnout, aby stačili dynamice těch přivandrovalců. Jejich strach a zloba brzy přerostly v osudnou závist. Nepřáli si nic více, než aby je někdo od těch „upírů“ osvobodil, aby je někam uklidil, aby je zneškodnil.
http://deutschman­n.blog.respek­t.ihned.cz/c1-54368980-proc-prave-zide-a-proc-zrovna-nemci

petra15

Rekla bych, ze kolem r.1840 dostali Zide „rovnopravnost“, a to i v Rakousku . Sto let na to bylo v Berline 48 % vsech lekaru a 46 % vsech soudcu a pravniku(a nejen tam) Zidi---a pritom tvorili jen 1 %ni mensinu. A tak si to „nenechali libit“–(-a prave s „tim“ vyhral Hitler volby).
Doplňuji:
mandat
do jake skoly proboha chodis, ze vubec nic neznas.....? asi pouzivas ve skole tahaky, co ?