Frogman

Proč nemají všechna auta nádrž na stejné straně?

Je to kvůli čerpacím stanicím, aby se u nich mohlo tankovat z obou stran? :DD

Nejlepší odpověď
dubraro

Původně to bylo podle toho, po jaké straně se jezdilo, aby hrdlo bylo u okraje cesty. Teď je to jak píšeš, kvůli stejnoměrnému obsazení stojanů u pumpy. Výrobci na to mají dohody a některá auta se vyrábějí s hrdlem vlevo nebo vpravo podle toho do které země půjdou.

Další odpovědi
anonym

spíš to bude konstrukční záležitost. osobně stranu neřeším, umím tankovat i z opačné strany, než je plnící hrdlo nádrže. ta čerpací hadice nekouše a na špínu z ní také nikdo neumřel 🙂

Kepler

Myslím, že pro to není žádný praktický důvod, spíš konstrukční. Na všech pumpách můžeš tankovat z obou stran.

Usoman

Možná, že na jedné straně byli nějaké důležité části a proto výrobce prostě neměl na vybranou a musel to dát na druhou jinak by s návrhem na nové auto mohl znova.

MiKu

hmm a proč nemají všechna auta stejný vzhled / stejný motor / stejné cokoliv??? to je přece na výrobcích, aby to jejich bylo originální a když auto vymyslí tak, že Ford Fiesta bude mít nádrž (no spíš nádržku) na levé straně a Ford Mondeo na pravé straně, tak je to prostě tak vyrobené…

klumprt

Myslím, že sis odpověděl sám. Otvor asi musí být na nějaké straně. Pamatuju se leda, že moskvič měl otvor vzadu. Tomu pak bylo jedno z jaké strany přijel k pumpě. Myslím, že v ČR je tolik VW koncernových aut s otvorem vpravo, že se vyplatí mít např. asijské auto s otvorem vlevo. Já mám korejské vozidlo a řekl bych, že fronty jsou průměrně menší. 🙂

no107064

„kapitán“
„Trochu se mýlíš.Všechna osobní auta mají nádrž stejně – na nejbezpečnějším místě-před zadní nápravou pod vozem!! “

Jako říká se, že hloupý člověk říká svoje názory sebejistě, zatímco chytrý člověk je plný pochybností …

Všechna osobní auta nemají nádrž před zadní nápravou. Porsche 911 nad přední nápravou (ty to měli snad už od modelu 356 dodneška), Honda Civic 8g pod sedadlem řidiče a spolujezdce (už předchozí civicy byly špatně postavené s hodně špatným rozložením hmotnosti tak u nového to udělali ještě hůř než to bylo :D) a věřím tomu, že se najde ještě x variant umístění nádrží v autech o kterých sám nevím.

no107064

Jo klasický americký auta měly většinou nádrž za zadní nápravou.