Michal Kole

Proč nemají úřady otevřeno 24 hodin denně ?

Když může mít hypermarket otevřeno 24hodi, proč nemají takto otevřeno i úřady?Policie taky slouží 24 hodin denně a nikdo nic neříká, tak proč ne úředník? Každý nemá čas v pondělí a středu a ještě ve vymezených hodinách ?

Kolik berou úředníci co jsou ve styku s lidmi (ne vodoucí odboru nebo nadřízení)

Berou víc než ta prodavačka za kasou v Tescu ?
Doplňuji:
Dnes jsem šel na finanční úřad zaplatit daň z nemovitosti a dozvěděl jsem se od ženský na informacích, že pokladna je otevřena jen pondělí a středu.

Logicky peníze chtějí, tak proč nemají otevřeno nonstop.

Zaplatit na úřadě je to levnější než dávat 26 korun poště nebo platit poplatek v bance, škoda 10 korun.

Když už nechtějí platit úředníka tak proč nedají do vestibulu platební
automat jako to mají v obchodech nebo v nemocnicích ?

No ve 3. ráno těžko někdo na úřad půjde souhlasím, ale od 8 do 20 mi by mít mohli.

Když občan jde na úřad a úřad má zavřeno, prodlužuje se lhůta na splnění povinnosti o dny kdy měl úřad zavřeno ?

Teď musím na tu daň myslet do pondělí.

Kdybych byl z vesnice, byl by úřad povinen mi proplatit zbytečný autobus do města? Protože evidentně mi škoda vznikla.

Úřad mi prokazatelně neupozornil, že má zavřeno.

Nejlepší odpověď
Drap

Nebyl by to problém, nabrat více úředníků a mít otevřeno 24 hodin. K čemu by to ale bylo ? Neznám nikoho, kdo by chtěl třeba ve dvě hodiny ráno navštívit finanční úřad . Takovýto provoz by byl podstatně dražší a promítlo by se to zase v našich daních. To by bylo zcela kontraproduktivní a proto obdobný systém neni nikde na celém světě.
Doplňuji:
Každý člověk ví, že v celé republice jsou úřední dny v pondělí a ve středu. Podle toho se musí zařídit. Jsou stanovena jistá pravidla, která musíme všichni respektovat. Takže autobus by ti nikdo neproplatil.
Otevřeno by mohlo být do 20,00 , ale jak už jsem psal, tak by nás to každého stálo třeba 500 kč. Za tuto cenu bych to určitě nechtěl.

Další odpovědi
Damiana

Protože si dovedu představit, že se porvou opilci v hospodě a bude muset zasahovat policie, stane se dopravní nehoda a bude zapotřebí lékařská pomoc, blafne stoh a vyjedou hasiči, přijde hlad a člověk poběží do krámu… Nějak mi tam neštymuje to, že si jeden sbalí lejstra a dřepne si ve dvě ráno do čekárny na úřadě nebo vůbec bude schopen v takových hodinách přemýšlet nad úředničinou.
Chápu tvé rozhořčení a spravedlivý hněv dštící síru na státní aparát, ale byla by to nejspíš blbost. 🙂

briketka10

taky mi to hlava nebere, lékaři, sestry, hasiči jsou taky 24 hodin v práci a co takoví vrátní, směnaři a jiní a jiní viď, někteří vojáci na misi no my to nerozsekneme..
asi až budeš tím prezidentem tak musíš dát návrh !!

www

Poněvadž se řídí podle zákona úřednickým metrem.
Berou rozhodně víc, než lidé třeba v marketu, jsou to státní zaměstnanci a navíc, již z logiky věci nemusejí pracovat nonstop.

aramah

Rodier trochu sprostý nemyslíš?
Michal by taky raději do rachoty,kdyby jeho zdravotní stav dovolil.
Jsem dost háklivá na to(vaílš se doma s důchodem)

Na otázku máš odpovědi ,nemám co dodat.

tom004

Pro >rodier<. Ať už je to s těmi úřady jak chce,tak slušné vyjadřování bez urážek,když už chceš odpovědět,by mělo být na prvním místě.

rodier

Ale vzdyt to neni pravda. Urady sou otevrene kazdy den. Jen si musis domluvit schuzku, kdyz tam nechces jit v danej den. Ale ty na urady nechodis, smrdis doma na invalidnim duchodu :)

anonym

No sice je to trochu blbost, aby úředníci byli i v noci, ale já bych navrhoval aby byli i na odpolední směnu.Když se mohou dělníci střídat ve fabrice na směny u jedné mašiny, proč by nemohli být na 2 směny i úředníci a měli jen jednu kancelář.To by se najednou uvolnilo budov a místností, kde by mohli být další byty pro lidi.
Vím, že v 21 hodin by třeba nikdo už nešel na úřad si něco vyřizovat, ale kolikrát má člověk tolik práce, že na úřad v úřední hodiny nemá čas zajít (nebo si kvůli tomu musí brát dovolenou (třeba když přijíždí domů z práce až navečer).
Proč musí lidi z fabrik směnovat a úředníci ne?Proč mají za to více dovolené než lidi z fabrik (zákonem mají 5 neděl dovolený, v některých fabrikách jen 4 neděle).

Robert_PM

Co jít k lékaři pro silnější léky?