Michal Kole

Proč nemá zaměstnavatel povinnost zajistit pracovníkovi, který nená bydliště v místě pracoviště ubytování ?

Pomohlo by to možná snížit nezaměstnanost v regionech, kde práce není a dojíždění by se finančně nevyplatilo, zejména pro profese s nízkou kvalifikací zaměstnance

Nejlepší odpověď
Lakeysha

jenže tomu zaměstnavateli se vyplatí vzít radší toho, kterej nepotřebuje zaplatit ubytování. Takže rozumnej zaměstnanec, co bydlí daleko, drží hubu a poslušně dojíždí. Jsi strašně naivní.

Další odpovědi
anonym

Tak tohleto bylo povinností v socialismu.Dneska jsme „přece pokročili a oprostili jsme se od nedostatků socialismu“, takže se přece v tomto systému máme lépe.
Berte to jako nadsázku, na tomto příkladu(a nejenom na tomto) vidíte, že socialismus byl v některých otázkách lepší než dnešní kapitalismu.

Reuef

Proc ? Protoze by toho cloveka proste nezamestnal kdyz by se mu zvysily naklady …a i kdyby to bylo na krasno v zakone tak by to zamestnavatel stejne obesel

elvan

Nejspíš by pomohlo přestěhovat se za prací, pokud v regionu není.

anonym

někdy tu povinnost má, vyšle pracovníky makat jinam, tzv. na montáže

anonym

Protože je nezaměstnanost, není socialismus, neexistuje zákon, který by to zaměstnavateli nařizoval.
Kdo chce práci, neremcá a maká. Kdo remcá, ten „makat“ nejspíš nikdy nebude.
Michale, zaspal jsi dobu. Sociální výhody s sebou vzala voda po sametové revoluci. Do té jsme budovali mír a posilovali socialismus. Teď máme demokracii, otevřené hranice a starosti o to, kde najít práci.
A člověk je pořád nespokojený, i když ví, že žádný řád (žádné zřízení) nebude nikdy dokonalé.
A kdyby bylo, tak zase budeš kritizovat, že je málo bazénů.....