ja14

Proč nemá slepičí vajíčko skořápku, ale jen blánu, chybí ji něco? Skořápky dáváme do jídla suché a drcené

Doplňuji:
slepičky jsou mladé na jaře kupované, začalo snášení v květnu začátkem

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud vyloučím nemoc. Jedná se vždy o nedostatek vápníku v krmení. Zřejmě je skořápek málo a je třeba dodat vápník v nějaké krmné formě.
Dříve na venkově získávaly slepice vápník z vápenných omítek a malt. Dnes je to samé lepidlo, akrylát a silikon.

Další odpovědi
oskar

Take se to stává u starších slepic,které jsou,už vynešené.

atriplex

Rozhodně podávejte vápník. Když budete dávat staré skořápky, tak vždy suché, aby slepice nezačaly klovat vajíčka.

Zdroj: http://slepice­.info/faq-caste-dotazy/slepice-snasi-vejce-bez-skorapky

Quido

Pravděpodobně jde jen o nedostatek vápníku, ten, pokud není chov na volném prostranství, nelze nahradit jen skořápkami. Navíc ty by měly být nejprve převařené. Proto doporučuji koupit krmnou směs pro nosnice.

Ram

Pokud jsou mladé a vyloučíme nemoc, tak je to nedostatek vápníku, na to nemusíte kupovat extra směs. Stačí mletý dolomitický vápenec přimíchat třeba do míchanice z uvařených brambor se šrotem.

ReHu

Pokud to není pravidlem, občas se to stát může.

radílek

Skořápky nesmí být z vařených vajíček, ale ze syrových. Ve vařených zůstal vápnk ve vodě. Můžete ji dávat po vychlazení k pití