Proč nemá nové koření svůj odborný název?

Doplňuji:
Dík,nehledal jsem to,ale překvapení je na mé straně.

Nejlepší odpověď
anonym

Co to meleš a co je podle tebe jamajský pepř?
Doplňuji:
Jo, odborný název: Pimenta officinalis

Další odpovědi
annas

Nové koření, stejně jako pepř nebo kmín aj. jsou názvy koření, které se běžně používají. Latinské názvy patří do jiné kategorie – jde o botanická pojmenování

„Do střední Evropy se toto koření dostalo poměrně pozdě, až počátkem 17. století. Bylo tedy oproti již dříve známým druhům exotických koření nové a přišlo také z Nového světa, proto se pimentu u nás začalo říkat "nové koření“.

Pro jeho velkou oblibu v Anglii se mu také často říká „anglické koření“, nebo podle země původu též „jamajský pepř“

http://www.ko­reni.cz/obchod/jed­nodruhove-koreni/nove-koreni-cele

Drap

Má. Je to přece nové koření

zjentek

protože je na to příliš nové ;q

Pepa25

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pi­mentovn%C3%AD­k_prav%C3%BD

tatanka

Nechápu jakmůže Barbakanan za vcelku nevhodnou odpověd dostat takové ohodnocení, že by zde opravdu fungoval jakýs takýs kamarádčoft_

anonym

tatanka, jaká že je má odpověď? Nevhodná? Můžeš mi to zdůvodnit?

cochee

Možná jsi měl tu otázku trochu zjemnit:

„Co to meleš? Nové koření nebo jamajský pepř?“ A Jugar by odpověděl: „V hmoždíři, milá Lízo, v hmoždíři, mlýnek nemám 🙂 “

anonym

🙂, ale já otázku nekladl.

anonym

🙂, ale já otázku nekladl.

cochee

Nekladl, ale ve své odpovědi máš otázku ;) „Co to meleš?“ :D

anonym

Co to meleš? Jo nové koření! tak vidíš, jak vypadá jamajský pepř. 🙂