mosoj

Proč nemá Mona Lisa obočí ?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Měla Mona Lisa syfilis?
Na první pohled si toho možná nevšimnete, ale při pohledu druhém by vás mohl zarazit fakt, že Mona Lisa nemá žádné obočí ani řasy! Nebývalo tomu tak vždy. Inženýr Pascal Cotte, francouzský odborník na optiku, totiž před čtyřmi lety při podrobném zkoumání obrazu zjišťuje, že kdysi žena mívala obojí. Proč je malíř odstranil? Onemocněla snad da Vinciho modelka nějakou zvláštní chorobou, která ji připravila o řasy i obočí, a malíř tak přizpůsobil obraz jejímu změněnému vzhledu? Že jde o nemocnou ženu, si myslí i německá malířka a kunsthistorička Magdalena Soest, a dokonce tvrdí, že ví, o koho by mohlo jít. „Já jsem schopná dokázat s jistotou, že Mona Lisa je ve skutečnosti krutou svůdnicí Caterinou Sforza,” …čti dál v odkazu
http://www.knihy-a.cz/14782/mona-lisa-komu-patri-nejslavnejsi-usmev-na-svete

Další odpovědi
anonym

Mosoji, já Ti nevím. Nějaký náznak tam evidentně je. Nemohu tušit, jak se upravovaly dámy před tolika lety (to jsem fakt ještě nebyla ani na houbách), ale dá se předpokládat dvoje:

  1. obočí měla příliš nevýrazné
  2. obočí měla upravené, čili vytrhané

Stejně se mi ta ženská nelíbí (a vlastně se mi nelíbí ani kdyby ženská nebyla).
Ostatně tenhle portrét je slavný „záhadným úsměvem“ Mony Lisy, takže obočí na hodnotě díla nic nevylepší ani nepokazí.

anonym

Při malování mu došla černá barva

bolak

hanulka: tak tos mě dostala, já chtěl napsat že možná měla muňky a tak si ho oholila, ale pak sem si řek, že by mně to mosoj smazal, tak sem radši nenapsal nic, a teď koukám že bych nebyl zas tak daleko od pravdy..

briketka10

bolaku, kdy přijde doba, abych ti mohla naplácat Áhjo :))