misskas

proč nemá celá ČR jarní prázdniny ve stejný týden?

co by se stalo potom?třeba někdo kdo chodí do školy F-M chce jít na dovolenou s někým, kdo ze z NJ jak to mají potom udělat?

Nejlepší odpověď
annas

Termíny jarních prázdnin se stanovují rozdílně pro různé části republiky, aby se na zasněžených tuzemských kopcích vystřídaly všechny děti od Aše po Ostravu. První okresy zahájí týdenní volno v pondělí 4. února, poslední v pondělí 11. března.
Doplňuji:
To je určitá nevýhoda, když každé dítě chodí do školy v jiném okrese a má tedy i jiný termín prázdnin. Není sice šťastným řešením požádat o uvolnění ze školy.,, ale i to jde. Jinak – společně prožít letní prázdniny, o jarních se vystřídat.

Jenže klouzavé prázdniny byly zavedeny na základě stížností rodičů, že nemohli sehnat na horách ubytování, když se rozjely na hory rodiny z celé republiky.

Ideální řešení zřejmě neexistuje.

Další odpovědi
Rocker

Je to proto,že kdyby se všichni najednou nahrnuli na hory,tak se tam umačkají.

anonym

„Okres“ Nový Jičín a Frýdek-Místek mají jarní prázdniny většinou o týden posunuté. Takže, chceš-li je trávit společně, budeš muset počkat na letní prázdniny.
Dáno je to školským zákonem a vyhláškou, která vyhlášení termínu prázdnin řeší.
Důvodů takového rozhodnutí bude více. Jako jedny z prvních to budou důvody ekonomické a potom také půjde o kapacitu lyžařských středisek, která jsou právě během jarních prázdnin hojně využívána. Rozložení po okresech dává širší možnost strávit aktivně toto volno.

štamgast

Kvůli tomu, aby se všici najednou nenahrnuli na hory.

Yzomandia

kvuli tomu aby sa vseci najednu nenahrnuli na hory