elinkabublinka

Proč nelze změnit rodinu písma?

Ve WordPadu ani v Malování mi nejde změnit druh písma.Jakmile začnu psát,naskočí písmo Calibri-jiné tam nedostanu.Co s tím?
Předem dík za užitečnou radu.
Doplňuji:
Děkuji za radu,již tu taková byla,ale právě,že po potvrzení písma a následné psaní,naskočí pouze Calibri.Kdyby to fungovalo tak,jak mi radíte,tak nebudu žádat o radu.Přesto dík…

Nejlepší odpověď
mosoj

Ve WordPadu zkuste nastavit písmo přes nabídku Formát – písmo.

V malování je třeba nejdříve vytvořit textové pole, potom navolit písmo a znovu klepnout do textového pole. Text lze naformátovat pouze při psaní. Po potvrzení již text formátovat nejde.

Další odpovědi
anonym

v malování si otevřete záložku zobrazit-panel nástrojů,text a tam si zvolíte libovolný druh textu a dáte O.K.
ve Wordpadu dáte zobrazit-formátovací panel nastavíte písmo,potvrdíte a píšete.

jak já mohu vědět,že vy si to takto umíte nastavit,až tady budete déle,tak teprve uvidíte ty dotazy a ty mistry PC.
pokud vám to takto nefunguje,tak je v PC nějaký vir,nebo je to chyba v instalaci systému,proto­že,u mne to tak funguje.

z nápovědy:
Změna typu, stylu a velikosti písma
Vyberte text, který chcete změnit.
V nabídce Formát klepněte na příkaz Písmo.
Vyberte požadované možnosti.
Poznámky

Písmo nového textu můžete zadat tak, že před začátkem psaní změníte nastavení písma.
Všechen text najednou můžete vybrat klepnutím na příkaz Vybrat vše v nabídce Úpravy.

kikinka2210

možná že nemáte naintstalovaná písma je jich tu jen několik ostatní jsou tam ale nemůžete jimi psát.Aspoň podle mě

elinkabublinka

Písma mám nainstalovaná­.Procházela jsem i vlastnosti každého druhu zvlášť-u všech malování je,ale nejdou v něm měnit.

elinkabublinka

Asi bude chyba v instalaci,protože mi to nefunguje od doby,co jsem přešla na W7.Můžete mi poradit,jak je možné instalovat pouze malování/to samé,žádný jiný program/?
Jestli to vůbec jde.Byla jsem na stránkách MS i W a nic jsem nenašla.
oc děkuji všem za váš čas.