Proč nelétají přímé spoje letadlem z Brna do Prahy a naopak?

Nejlepší odpověď
Kepler

Vnitrostátní letecké linky byly v minulosti silně omezeny jako nerentabilní. Dnes se lítá jenom mezi Prahou a Ostravou. Má to celkem pochopitelné důvody, než se se člověk dostane na a z letiště, včetně odbavení, už je dávno v cílovém městě autobusem a za zlomek ceny. Nicméně nedávno vzniklá Asociace regionálních letišť usiluje o obnovení vnitrostátních linek. V některých případech to může být výhodnější. https://budejo­vice.rozhlas.cz/a­sociace-regionalnich-letist-chce-znovu-ozivit-vnitrostatni-leteckou-dopravu-7083439

Další odpovědi
autacek

Ale létají, jen jsou neveřejné 🙂

aliendrone

Samozřejmě že létají. Ale přesně jak píše Kepler – než se vymotáš na letiště a z letiště včetně odbavení, je to za tu cenu nevýhodné, času získáš minmum. A když po dálnici pojedeš přiměřených 140km/h (jasně – vím že na D1 je to scifi a ještě k tomu blbá), tak by to asi nemělo moc velký význam.

Naštěstí pro tyto služby (díky našim skvělým de(men)tokratickým politikům a úředníkům) trvá cesta z Prahy do Brna „o trochu déle“ než 2 hodiny.Mně naposledy bez 5 min 4 hodiny – a to jsem se s tím vůbec nemazal a jel jsem honem honem jako prase!! :(

Pokud máš zájem >> http://bluesky­aviation.cz/le­tecka-preprava/aero-taxi/