Cenobita

Proč některým lidem tak smrdí dech z plic?

Nemyslím obyčejný zápach z pusy, ten je dán hygienou úst, nebo zkaženými zuby. Je to třeba aceton, nebo nějaká infekce plic, nebo je to z metabolismu ten nesnesitelný aromatický zápach?

Nejlepší odpověď
annas

Nemusí jít jen o plíce. Zápach z úst, pokud nesouvisí se špatnou hygienou, může mít jinou příčinu. – např,. vážnějí onemocnění.

„Hnilobný zápach signalizuje nemoci žaludku nebo plic, některé choroby jater ohlašuje zápach čpavku, močovina napovídá na zhoršení funkce ledvin a nedostatečně zvládnutý diabetes doprovází zápach acetonu.“ atd.

Více si může přečíst v odkazu na článek Když z pusy nenvoní …
http://www.le­karnickekapky­.cz/leky/sprav­ne-po-uzivani-leku/kdyz-z-pusy-nevoni.html

Další odpovědi
aliendrone

Třeba u diabetiků při ketoacidóze vzniká v organismu (nejčastěji) aceton a jiné ketolátky, které jsou z dechu cítit.. :)

zjentek

Upřímně, mně „smrad z plic“ druhejch lidí nevadí. Fakt ne. Taky to neřeš, neboť už řešením takovýchto hovadin můžeš nevědomky dělat dalším, převážně nevinným lidem ze života peklo.

Nejprve je třeba si ujasnit, co je to nesnesitelný smrad.

Hele, já znal jednu a ta když opustila svou sterilní cimru, tak měla co pět metrů nějakou reklamaci- tamten měl nevzhledný nehty, onomu smrdělo z držky, támle tomu zase nohy, v jejím podání smrděla některým i aura, tamti zase smrděli celí… no a její chlap, kterej se bál si doma uprdnout, mně povídal, že s ním nemá žádnej intimní vztah a prej se mu jeví, že by snad i chtěla, ale se nejspíš bojí, že by ji případně mohl nařknout, že jí smrdí z k… a toho že se ona bojí jako čert kříže, více než vlastní smrti!

Tož tolik k tý relativitě, co pro koho je a co není smrad smraďoucí.

Kepler

Jestli by za to mohla i nějaká nemoc plic nevím, ale je to docela pravděpodobné. Dobře si pamatuju ten odporný zápach v domě, kde žili jen samí staří senioři. Potvrzuji acetonový, resp. aldehydový zápach, ale ten je jiného původu. Jak správně píšeš – metabolického. Zpravidla tak smrdí ožralkové po těžké intoxikaci ethanolem ve stádiu střízlivění. Acetaldehyd je prvním metabolitem alkoholu a játra to už prostě nezvládají.

aliendrone

annas>>> ZLOČIN! To si jeden ani nemůže zkontrolovat obsah lednice, aby se NĚKDO nesnažil být krásnější, než aliendrone!!! ;) :D :D

annas

Co když schovává do lednice česnek? To nemůže být krásnější než alinedrone.:-))

Včera ve frontě u pokladny stál za mnou smradlavý chlap, určitě se dlouho nemyl, nebo neměnil oblečení. Možná to i to.

K tomu jestě šíleně smrděl česnekem. Dýchal na mě. Nabídla jsem mu, ať jde přede mne, že mám větší nákup. Oddechla jsem si.

Kepler

A zezadu tak nesmrděl? Co kdyby měl ve trenkách zapařené kaštany? Náhodou česnek voní a rozhodně je to desinfekt! 🙂

Cenobita

No já si právě nejsem jistý že je to jen z chlastu, znám hodně lidí co chlastají, ale ti smrdí jinak, to jsou ethanolové a jiné výpary. Toto je jak nějaká nemoc.

Cenobita

No, většinou ten smrad jde z huby a z nosu, takže dopředu, takže výměna místa může pomoci.

da ny

Česnek je prima, ale pokud ho někdo baští delší čas, jeho dech i pot ostatním charakteristicky „páchne“. 🙂

aliendrone

Ať dumám jak chci, pořád nevidím to vítězství, tedy důvod k oddechnutí. Smradlavý chlap přeci smrdí ZE VŠECH STRAN (pokud u pokladny nevane svěží vítr SPRÁVNÝM směrem)!

Pokud se smraďoch díky přepuštění pozice dříve vzdálí, tak smrádek po něm ještě chvíli zůstane. Naopak – pokud se od zdroje smrádku vzdálíte dříve Vy, nebude to LEPŠÍ? A to nemluvím už principiální věci – DOBROVOLNĚ PUSTIT NĚKOHO PŘED SEBE, to je téměř KAPITULACE!! ;) :D :D

Cenobita

Hrůza, chce se mi blít. V tramvaji vždy běžím do druhého vozu, když jedno bezďáci, já to prostě nevydržím, je to tím že nekouřím a mám čich vpořádku. Ti co kouří to tak silně nevnímají protože cítí španě.

annas

On měl jen velkou láhev piva. Je pravda, že smrad zůstal, ale aspoň mně nedýchal na krk. 🙂

Kepler

Kašli na lednici, k tomu máš přece své kouzelné zrcadlo v koupelně!

aliendrone

Keplere, máš pravdu, že občas (protože jsem TAK krásný, úžasný, super atd.;) :D) bych se nejraději sám sežral.

Nicméně – obsah lednice (jakkoliv je můj) je stále produktem třetích stran a jak sám víš, z CIZÍHO chutná MNOHEM VÍC! ;) :D :D

zjentek

Keplere, to není pravda. V domě, kde žijí samí staří lidé, to krásně voní PO RAJSKÉ!

Cenobita

Já právě nevím přesně jestli je to po chlastu nebo je to něco jiného. nedokážu to identifikovat, někdy tak smrdí ženské a někdy i chlapi, je to smrad, že by jeden pad, když třeba někdo jede výtahem a já pak musím po něm, musím větrat dveřmi, jinak bych se poblil. Říkám tomu jedovatý hadí dech. (a prchám)